سرویس تلفن همراه ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۵ : ۳۳ شماره: 17605
نکاتي براي گرفتن يک عکس خوب با دوربين گوشي
همواره نکاتي در عکاسي با دوربين گوشي هاي هوشمند وجود دارد که توجه به آن مي‌تواند تا حد زيادي در افزايش کيفيت و بهبود نتيجه آن تاثيرگذار باشد.

تي آي سي نيوز- شايد شما نيز جز آن دسته از کاربراني باشيد که به دلايل مختلف نمي‌خواهيد از دوربين‌هاي حرفه‌اي عکاسي براي ثبت تصاوير مورد نظر خود استفاده کنيد بلکه تنها با استفاده از اپليکيشن دوربين گوشي هوشمند خود از مناظر و سوژه‌هاي موردنظر خود عکاسي کنيد.

اين گزارش به مرور مختصري بر مجموعه نکاتي که بايد به هنگام عکاسي از طريق اپليکيشن دوربين گوشي‌هاي هوشمند به آنها توجه کنيد، مي‌پردازد:

1. تنظيمات دوربين گوشي خود را بررسي کنيد

يکي از مهمترين کارهايي که قبل از شروع عکاسي با دوربين گوشي بايد انجام دهيد آن است که تنظيمات دوربين گوشي خود را بررسي کنيد و با آن آشنايي لازم را براي شرايط و سوژه‌هاي عکاسي مختلف پيدا کنيد. در اين صورت بدون شک شما عکاسي بهتر و حرفه‌اي تري را تجربه خواهيد کرد. البته بسياري از برندهاي توليد کننده موبايل تنظيمات خودکاري را بر روي اپليکيشن دوربين گوشي‌هاي خود را فعال کرده اند که در بسياري از موارد نتيجه مناسب و قابل قبولي را در پي خواهد داشت. البته بدون شک امتحان کردن حالات و تنظيمات مختلف در شرايط گوناگون عکاسي مي‌تواند امکانات بهتري را در اختيار شما قرار دهد و خلاقيت بيشتري را در عکاسي براي شما به ارمغان بياورد.

2. لنز دوربين گوشي خود را تميز کنيد

حتي اگر شما تمامي تنظيمات و امکانات لازم براي عکاسي از طريق موبايل را فعال‌سازي کنيد اگر لنز دوربين گوشي شما کثيف باشد، عکس‌هايي با کيفيت تار، بسيار پايين و نامناسبي را در پي خواهد داشت. پاک کردن لنز دوربين گوشي‌هاي هوشمند از آنجايي که همچون دوربين‌هاي حرفه‌اي DSLR داراي محافظ و درپوش براي جلوگيري از کثيف شدن برخوردار نيست، اهميت بسيار بالايي دارد. در اين گونه مواقع همراه داشتن يک دستمال مخصوص تميز کردن لنز دوربين گوشي کمک مي‌کند که هميشه براي گرفتن عکس شفاف و با کيفيت مناسب آمادگي لازم را داشته باشيد پاک کردن دوربين جلو همچنين براي گرفتن عکس‌هاي سلفي نيز از اهميت بالايي برخوردار است و بايد قبل از گرفتن عکس به اين گونه موارد نيز توجه ويژه‌اي داشته باشيد.

3. فلش را فراموش کنيد و از نور طبيعي محيط استفاده کنيد

يکي از بزرگترين اشتباهاتي که عکاسان آماتور مرتکب مي‌شوند، استفاده مداوم از فلش دوربين گوشي حتي در مواقعي که نور محيط کفايت مي‌کند، است.

همچنين در مواقعي که نور محيط کم بوده و و محيط براي عکاسي تاريک است، بسياري از کارشناسان فعال در اين حوزه به کاربران و عکاسان آماتور توصيه مي‌کنند که در اينگونه مواقع نيز از يک منبع نور طبيعي يا غيرطبيعي براي روشن شدن اين محيط و يا سوژه خود استفاده کنند و فلش دوربين گوشي را به طور کلي فراموش کنند چرا که نتيجه آن از کيفيت خوب و جذابي برخوردار نخواهد شد.

4. به جاي زوم کردن از برش تصوير استفاده کنيد

بسياري از مواقع پيش مي‌آيد که کاربران و عکاسان آماتور به هنگام عکاسي از سوژه مورد نظر خود، به مواردي که کادربندي حرفه‌اي عکس را به هم مي‌ريزد توجهي نشان نداده و بعد از بررسي عکس متوجه آن مي‌شوند. در اين گونه مواقع تنها کافي است از قابليت برش تصوير استفاده کنند و مواردي را که لزومي ندارد در تصوير وجود داشته باشد، حذف کنند.

5. از عکاسي پياپي استفاده کنيد

شايد عکاسي پياپي يک روش تنبل براي عکاسي با موبايل به شمار برود اما احتمالاً مؤثرترين و بهترين روش براي ثبت بهترين لحظه ممکن و شکار سوژه مورد نظر است، به خصوص در مواقعي که سوژه عکاسي شما در حال حرکت يا تغييرات سريعي باشد. البته اين کار بدون شک نياز به ظرفيت حافظه جانبي بالايي در گوشي شما دارد چرا که در يک صدم ثانيه تعداد زيادي عکس از سوژه مورد نظر شما ثبت مي‌شود که در نهايت شما مي‌توانيد يکي از آنها را که بهتر است انتخاب کرده و بقيه را حذف کنيد.

6. از اپليکيشن ويرايش عکس مناسب بهره مند شويد

يکي از مهمترين و آخرين مراحلي که يک عکس را بسيار حرفه‌اي تر از ساير عکس‌هاي گرفته شده توسط عکاسان آماتور مي‌کند، بدون شک ويرايش حرفه‌اي عکس است که به راحتي توسط اپليکيشن و نرم افزارهاي موجود در سيستم عامل‌هاي موبايلي انجام مي‌شود.

7. از ايده‌هاي عکاسان خود در شبکه‌هاي اجتماعي بهره ببريد

يکي از اساسي‌ترين کارهايي که کاربران گوشي‌هاي هوشمند و عکاسان آماتور مي‌توانند به منظور بهبود و ارتقاي سطح عکاسي خود از آن بهره ببرند، استفاده از ايده‌هاي خلاقانه و کادر بندي‌هاي جذاب و حرفه‌اي توسط عکاسان مشهور است که معمولاً در شبکه‌هاي اجتماعي همچون اينستاگرام محصولات و عکس‌هاي خود را به اشتراک مي‌گذارند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 0
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي