سرویس ICT داخلي ۱۳۹۵/۸/۸ - ۶ : ۳۷ شماره: 13551
دست نوازش بیگانگان بر سر کودکان ایرانی
این روزها خبری در رسانه های غالبا مجازی منتشر شده است که از حمایت بی دریغ یک شرکت بین المللی از کودکان کشور ما دارد.

وایمکس نیوز - در متن این خبر از توزیع کوله پشتی و نصب موردی سیستم های سرمایشی و گرمایشی خبر داده شده و آن را بخشی از مسئولیت اجتماعی چنین شرکت هایی معرفی کرده است.

در کنار نقش کمرنگ فعالیت حامیان بزرگ داخلی، شرکت های غیر ایرانی ناچار از انجام وظایف ما در قبال هموطنانمان شده اند.
با این اوصاف بهتر است کمی به حافظه ی تاریخی خود فشار بیاوریم تا نقش حمایتی "کمپانی" ها را در دهه های نه چندان دور به خاطر بیاوریم.
"طرح استعدادیابی و حمایت از بهترین ها در رشته های مختلف، برنامه ای بدیع و نو در راستای حمایت از کودکان مستعد 6 تا 16 سال است. " و چه محصولی بهتر از کاشت مهر و محبت بیگانگان در قلب کودکانی که آینده درخشان خواهند داشت؟

مدیریت نمایندگی یکی از این شرکت ها معتقد است : "کودکان، ما را می‌بینند و تحت تاثیر رفتار ما قرار می‌گیرند. زمانی که درک کنند مورد توجه قرار گرفته‌اند،‌ در زندگی‌شان هدفی شکل می‌گیرد."
اما این کودکان با علم به نقش بیگانگان در بلوغ علمی و فرهنگی خود در آینده چه مسیری را در پیش خواهند گرفت؟
سابقه تاریخی کشور ما نشان دهنده روابط استعماری و نفوذ همه جانبه "دیگران" در کشور بوده است.کسانی که چشم بر اشتباهات گذشته ی خود می بندند، هیچگاه از بند اشتباهات خود رهایی پیدا نمی کنند. شاید نگاه این بنده حقیر کمی بدبینانه باشد، اما مارگزیده را همان بهتر که از ریسمان سیاه و سفید هم پرهیز داشته باشد.
در نهایت چندان ساده نیست که بپذیریم نهادهای فرهنگی و اجتماعی کشور ما آنقدر ناکارآمد و بی چیز شده اندکه محتاج به رفع و رجوع مشکلات کودکان کشوراز طریق دلسوزان بین المللی باشیم.اما به عنوان سردبیر یک پایگاه خبری این سوال برایم مطرح میشود که چرا چنین جریانی بی شائبه از سوی فعالان رسانه ای دامن زده می شود؟

 اما این مطلب خود بحث دیگری است که بررسی آن احتیاج به زمان و دقت بیشتری دارد.

احماد چهرقانی


 

 

 

 

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 13551
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي