سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۲۱ : ۵۴ شماره: 16451
استفاده از ساعت اپل به عنوان شاهد قتل در دادگاه
پلیس استرالیا اطلاعات یک ساعت هوشمند اپل را به عنوان مدرک در دادگاهی جنایی ارائه داده‌است.

وایمکس نیوز - براساس گزارش BBC، میرنا نیلسون زمانی که در سال 2016 به قتل رسید،‌این ساعت را به دست بسته بود. عروس او کارولینا نیلسون متهم به برنامه ریزی حمله به خانه مقتول است. وی پیشتر ادعا کرده‌بود مهاجمانی که وارد خانه میرنا شده‌بودند، دست و پای او را با طناب بسته‌اند.

اکنون داده‌های ثبت شده در ساعت اپل میرنا نشان می‌دهد او بلافاصله پس از رسیدن به خانه‌اش مورد حمله قرار گرفته و ساعت‌ها پیشتر از آنچه عروسش ادعا می‌کند،‌کشته شده‌است.

کارولینا نیلسون به پلیس اعلام کرد مادرشوهرش توسط تعدادی مرد سوار بر خودرو تا در خانه‌اش تعقیب شده‌است. به گفته او مقتول بیرون خانه‌اش برای 20 دقیقه با این افراد بحث و مشاجره کرده است اما هیچ صدایی مربوط به حمله‌ای مرگبار را نشنیده‌است زیرا درون آشپزخانه بوده و در خانه نیز بسته بوده‌است.

او می‌گوید مهاجمان پس از ورود به خانه دست و پای او را بسته‌اند و او پس از خروج مهاجمان از خانه توانسته خود را آزاد کرده و از خانه خارج شود. اما دادستان کارمن ماتئو می‌گوید داده‌های ثبت شده در ساعت اپل مقتول نشان می‌دهد کارولینا نیلسون نقشه حمله به خانه را کشیده‌است.

جسد زن 57 ساله در 26 سپتامبر سال 2016 در اتاق لباسشویی خانه‌اش در ولی ویو ادلاید کشف شد. به گفته ماتئو، اطلاعات ساعت هوشمند مقتول تکه‌ای بنیادین از شواهدی است که نادرستی ادعاهای متهم را اثبات می‌کند. به گفته او حسگرهای این ساعت حرکات بدن و ضربان قلب را کنترل می‌کنند.

ساعت مقتول اطلاعاتی مرتبط با وارد شوک شدن بدن و از دست رفتن هشیاری او را ثبت کرده‌اند به شکلی که پلیس با قطعیت اعلام کرده‌است مقتول در ساعت 6:38 دقیقه مورد هجوم قرار گرفته و راس ساعت 6:45 دقیقه به قتل رسیده‌است.

درصورتی که مدارک توسط دادگاه پذیرفته شوند، با ادعای شاهد و متهم کنونی پرونده درباره جروبحث مقتول با مهاجمان در خارج از خانه در تقابل است. به گفته پلیس شاهد ماجرا ساعت 10 عصر از خانه خارج شده‌است و اگر اطلاعات ساعت اپل درست باشد، این یعنی سه ساعت پس از مرگ مقتول. دادگاه دادرسی این پرونده در ماه ژوئن از سر گرفته خواهد شد.

 

منبع :همشهری آنلاین

 

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16451
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي