سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۷ : ۵۳ شماره: 16577
با حضور وزير ارتباطات انجام شد آزمايش سرعت يک گيگابيت بر ثانيه روي اينترنت موبايل
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: همه ??? هزار مدرسه کشور ظرف يک سال به شبکه ملي اطلاعات متصل مي‌شوند و يکي از برنامه‌ها در سال آينده، پايان برقراري اين اتصال است.

وايمکس نيوز- در مراسم افتتاح پروژه‌هاي جديد همراه اول به مناسبت هفته ارتباطات، پروژه‌هاي اين اپراتور با سرمايه گذاري 2325 ميليارد توماني به بهره‌برداري رسيد.

در اين مراسم «سامانه جامع خدمات مشتريان»، «مرکز کنترل و مديريت همراه اول براي پايش کيفي شبکه به عنوان پيشرفته‌ترين مرکز مديريت شبکه کشور و بزرگترين مرکز مانيتورينگ و مديريت کيفيت سرويس در خاورميانه به لحاظ تعداد مشترک (Service Quality Management)»، «مرکز بومي عمليات امنيت (MCI-SOC)»، «مرکز بومي مديريت و پاسخگويي به رخداد (MCI-CERT)» و همچنين «مرکز داده شهيد بابايي»، با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افتتاح شد.

همچنين سرويس‌هاي «همراه يار»، «پارس رايت»‌ براي جلوگيري از نشت اطلاعات سازماني، «هوشمندسازي شبکه انرژي»، «خدمات دولت همراه»، «پلتفرم خدمات رساني ديجيتال به کسب و کارها»، «زيست بوم بومي سازي شده امن گوشي‌هاي هوشمند»، توسط وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به بهره‌برداري رسيد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين مراسم با اشاره به اينکه توسعه بسيار سريعي ظرف 6 ماه گذشته در همراه اول صورت گرفته است، گفت:‌ با اين توسعه همه شهرهاي کشور تحت پوشش خدمات نسل 3 و 4 قرار گرفتند؛ اين اقدامات، بسيار ارزشمند و نتيجه کار پرتلاشي بود.

وزير ارتباطات با اشاره به اقدامي که براي راه اندازي مرکز عمليات شبکه و پايش شاخص‌هاي شبکه اين اپراتور گفت: همراه اول هرچند به لحاظ کميت، رشد بسيار قابل توجهي داشته است، اما طبيعتاً به لحاظ پارامترهاي کيفي شبکه نيز بايد تلاش بسيار زيادي انجام دهد. همان ميزان که براي توسعه کمي حرکت و تلاش شد، امروز براي توسعه کيفي لازم است.

جهرمي در مورد پروژه ارتقاي شبکه ‌همراه اول گفت: ‌اين اقدام که در راستاي به روزرساني و جايگزيني سيستم مشترکان انجام شد، زيرساخت بزرگي در کشور ايجاد کرد که فعاليت همه شرکت‌هاي ايراني را براي توسعه پلتفرم و نرم افزار و خدمات بومي آماده مي‌کند. اين اقدام بسيار مهم است که مي‌تواند خدمات بسيار ارزشمندي را به مشترکان ارائه دهد.

وزير ارتباطات ادامه داد: ما همواره مورد هجمه سايبري قرار داريم. حملاتي صورت مي گيرد، سرقت اطلاعاتي انجام مي شود که اختلالاتي در فرآيندهاي خدمات دهي به مشترکان ايجاد مي کند. ما وظيفه داريم امنيت ايجاد کنيم. امروز با استفاده از توانمندي داخلي، ظرفيت و اين امکان در مجموعه همراه اول به وجود آمده که در مدت کوتاهي پس از تصويب سند هماهنگي اقدام مشترک در حوزه امنيت در شوراي عالي فضاي مجازي، مرکز عمليات امنيت همراه اول با استفاده از توانمندي بومي راه اندازي و وارد حوزه خدمت مي‌شود که بسيار با ارزش است و اميدواريم با توجه به اينکه زندگي مردم ما در حال قرار گرفتن در عرصه فضاي مجازي است، اين امکانات و خدمات امنيتي بتواند فعاليت‌هاي اقتصادي کشور را تضمين کند و باعث ارتقاي کيفيت سرويس‌هاي فضاي مجازي که در خدمت اقتصاد کشور هستند، شود.

جهرمي با بيان اينکه مأموريت جدي بر عهده همراه اول مي گذارم که سرآغاز تحول بزرگ است، گفت: همره اول همه عزم خود را جزم کند تا در راستاي ماده 69 برنامه ششم توسعه کشور که بحث هوشمندسازي مدارس کشور را برعهده وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش گذاشته است، ظرف يک سال همه 108 هزار مدرسه کشور را به شبکه ملي اطلاعات متصل کند تا در سال آينده يکي از برنامه ها اعلام اتصال اين مدارس به شبکه ملي اطلاعات باشد.

در اين مراسم براي اولين بار در کشور در بستر فناوري (MIMO)، رکورد سرعت اينترنت همراه شکسته شد. در حضور وزير ارتباطات سرعت يک گيگابيت بر ثانيه در شبکه همراه اول به ثبت رسيد که بيشترين سرعت ارائه شده در نسل 4.5 تلفن همراه کشور است.

در ادامه اين مراسم حميد فرهنگ مديرعامل همراه اول با بيان اينکه پروژه CRM-CBS که اول ارديبهشت ماه امسال با حضور 700 نفر از همکاران داخلي و خارجي کليد خورد، بزرگترين طرح در صنعت فناوري اطلاعات کشور از منظرهاي محدوده، ارزش پروژه و سازمان است، گفت: منافع حاصل از اجراي اين پروژه توانمندسازي کسب و کار همراه اول، قابليت دستيابي به عمليات يکپارچه، استانداردسازي و creative rich offerings است. با اجراي اين پروژه مشترکين دائمي و اعتباري همزمان و به صورت يکپارچه سرويس و خدمات دريافت مي کنند و در هزينه ها بهينه سازي مي‌شود.

مديرعامل همراه اول با بيان اينکه يکي از کارکردهاي بسيار مهم اين پروژه حفظ امنيت اطلاعات مشترکان است، گفت: با راه اندازي اين پروژه و يکپارچه سازي، کنترل مکانيزه و نظارتي که بر دفاتر و مراکز خدمات رساني داريم، برخي از مشکلاتي که پيش از اين در شبکه مشاهده مي‌شد، از بين مي رود. همچنين امکان ارائه سرويس‌هاي بهتر به مشترکين فراهم شده است. از مشترکاني که در مدت اجراي اين پروژه اختلالي در سرويس‌هاي ارائه شده داشتند، عذرخواهي مي‌کنيم. مشترکان خروجي اين پروژه را يک ماه ديگر با سرويس‌هايي که همراه اول ارائه خواهد داد، مشاهده مي‌کنند.

فرهنگ با اشاره به اينکه استانداردي که همراه اول در پروژه CRM راه‌اندازي کرد به کسب و کارهاي نوپا کمک مي‌کند، گفت: همراه اول در آينده فقط سرويس ديتا، پيام کوتاه و مکالمه ارائه نمي‌دهد؛ تحول ديجيتالي را در کشور پياده سازي مي‌کند. بسياري از سرويس‌هاي پايه مبتني بر شارژينگ و CRM‌ را مي تواند از طريق اين سرويس به بنگاه ها ارائه دهد.

منبع: شرکت ارتباطات سيار

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16577
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي