سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۲ : ۳۳ شماره: 16635
سرويس رايگان گوگل از فردا پولي مي‌شود
قطع يکباره گوگل مپس روي کسب‌و کارهاي اينترنتي ايراني‌ها تقريبا با يک تغيير سراسري اساسي در مدل سرويس‌دهي API‌هاي گوگل مپس همزمان شده است. از 11 ژوئن دسترسي مجاز برنامه‌نويسان به اين API‌ها منوط به داشتن بيلينگ اکانت است.

وايمکس نيوز- صاحبان کسب‌وکارهاي ايراني که در سرويس‌هايشان از نقشه گوگل استفاده مي‌کنند اخيرا از مسدود شدن امکان استفاده از قابليت‌هاي اين سرويس خبر داده‌اند.

بنابر گفته اين کسب‌وکارها، محدوديت‌هاي جديد روي API گوگل مپس تنها براي سرويس‌هاي داراي دامنه دات آي آر ايجاد شده و از اين رو در گفته‌هاي غيررسمي از اين محدوديت به عنوان تحريم جديد گوگل ياد شده است.

API مخفف Application Programming Interface به معني رابط برنامه نويسي برنامه است و به توسعه‌ دهندگان يا همان برنامه‌نويسان امکان استفاده از قابليت‌هاي برنامه‌هاي ديگر در برنامه‌هايشان را مي‌دهد.

اما قطع يکباره اين سرويس گوگل براي کسب‌و کارهاي ايراني‌ها با يک تغيير اساسي در مدل سرويس‌دهي API گوگل مپس براي توسعه‌دهندگان برنامه‌ها تقريبا همزمان شده است. گوگل از اين اقدام به عنوان بزرگترين تغييرات ياد مي‌کند.

پيش از اين گوگل اعلام کرده بود که از 11 ژوئن تمامي توسعه‌دهندگان براي دسترسي مجاز به API‌هاي گوگل مپس بايد بيلينگ اکانت (billing account) داشته باشند. اين تغييرات همچنين نيازمند داشتن کرديت کارت است.

با توجه به اينکه اين محدوديت پيش از زمان اعلام شده از سوي گوگل اعمال شده به طوري که هنوز  هم يک روز تا رسيدن به زمان آغاز تغييرات سراسري گوگل باقي مانده و تاکنون هم گوگل توضيح رسمي دراين باره نداده است، اظهارنظر قطعي درباره اينکه قطع اين سرويس براي کسب‌وکارهاي ايراني به دليل تحريم‌هاي بيشتر يا تغييرات سراسري سرويس‌دهي گوگل بوده فعلا ممکن نيست. 

منبع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16635
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي