سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۶ : ۱۳ شماره: 16661
مدير عامل شرکت ملي پست ايران؛ سيستم اتوماسيون اداري شبکه دولت در دفاتر پستي اجرايي مي شود
مدير عامل شرکت ملي پست ايران و رييس مرکز فناوري اطلاعات رياست جمهوري براي اجرايي شدن سيستم اتوماسيون اداري شبکه دولت و ارايه خدمت در دفاتر پستي و خدمات ارتباطي توافق کردند.

وايمکس نيوز- در جلسه حسين نعمتي مديرعامل شرکت ملي پست ايران و عطا الله ملکي تبار رييس مرکز فناوري اطلاعات رياست جمهوري، دو طرف در خصوص اجرايي شدن سيستم اتوماسيون اداري شبکه دولت و ارايه خدمت در دفاتر پستي و خدمات ارتباطي توافق کردند.

مدير عامل پست ايران در اين جلسه با اشاره به زيرساخت هاي فناوري موجود در شبکه پستي کشور گفت: طي سال هاي گذشته تاکنون پست سرمايه گذاري خوبي در زمينه تامين و توسعه زيرساخت هاي فناوري انجام داده به طوري که هم اکنون از اين نظر نسبت به بسياري از سازمان هاي خدمات رسان کشور جايگاه ممتازي دارد.

وي سپس به خدماتي که بر بستر فناوري اطلاعات و از درگاه پست ارايه مي شود اشاره کرد و افزود: پست ايران در زمينه ارايه خدمات الکترونيکي و ارتقاي سلامت اداري گام هاي مثبتي برداشته و مردم مي توانند از طريق اينترانت يا شبکه داخلي به بسياري از خدمات، بدون مراجعه حضوري دسترسي داشته باشند.

رييس هيات مديره شرکت ملي پست در ادامه تاکيد کرد: پست با اجراي دو پروژه جي نف و سيماک که از جمله پروژه هاي اولويت دار اقتصاد مقاومتي است، در راستاي سياست هاي دولت الکترونيک حرکت کرده و به عنوان سازمان پيشرو در اين حوزه عمل کرده است.

در ادامه اين جلسه عطا الله ملکي تبار رييس مرکز فناوري اطلاعات رياست جمهوري ضمن استقبال از خدمات الکترونيکي پست گفت: پست از نظر ارايه سرويس هاي الکترونيکي در سطح بسيار خوبي قرار دارد که اين سرويس ها نياز به معرفي بيشتر دارد.

وي در خصوص عملياتي شدن سيستم اتوماسيون اداري دولت در دفاتر پستي نيز گفت: با توجه به اعلام آمادگي پست در زمينه زيرساخت هاي فناوري، از اين پس نامه هاي اداري مي تواند به صورت سيستماتيک رهگيري و فرستنده و گيرنده از وضعيت نامه اطلاع يابند.

رييس مرکز فناوري اطلاعات رياست جمهوري سپس به ظرفيت هاي موجود در پست اشاره کرد و اظهار داشت: سامانه هايي نظير EPOST و ايميل پستي مي تواند در دسترسي مردم به خدمات دولت تحول ايجاد کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16661
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي