سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۳/۲۶ - ۱۴ : ۴۷ شماره: 16664
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت: پيش نويس اساسنامه شرکت ترانزيت ارتباطات بين الملل آماده شد
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: پيش نويس اساسنامه شرکت ترانزيت ارتباطات بين الملل براي ارائه به هيات دولت آماده شده است.

وايمکس نيوز- صادق عباسي شاهکوه با بيان اينکه شرکت ترانزيت ارتباطات بين الملل مطابق با اهداف قانون برنامه ششم توسعه اقتصادي به شرکت ارتباطات زيرساخت تکليف شده است، اظهار داشت: هم اکنون پيش نويس اساسنامه اين شرکت پس از تدوين و تطبيق با قوانين مربوطه، آماده شده و در مرحله ارائه به دولت قرار دارد.

وي گفت: اين پيش نويس بايد در هيات دولت مصوب شود و پس از تصويب براي اجرا به شرکت ارتباطات زيرساخت ابلاغ شود.

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت، تشکيل شرکت ترانزيت ارتباطات بين الملل را فرصت چشمگيري براي استفاده از موقعيت ژئو پوليتيک ايران به عنوان نقطه اتصال شرق  آسيا و اروپا عنوان کرد و گفت: هم اکنون ميزان ترانزيت ارتباطات بين الملل حدود 1.5 ترابيت برثانيه است که طي دو سال اخير از 200 گيگابيت به اين رقم رسيده است. اما تا رسيدن به هدف برنامه ششم توسعه که تحقق 30 ترابيت بر ثانيه پهناي باند است، فاصله زيادي داريم.

وي تاکيد کرد: تشکيل شرکت ترانزيت ارتباطات بين الملل براي حضور در بازارهاي بين المللي و استفاده از فرصت هاي ژئو پوليتيکي ايران، علاوه بر اشتغال زايي و درآمدزايي در کشور،  فرصت هاي جديدي در حوزه ترانزيت ارتباطات در منطقه و کشورهاي بين الملل براي ايران فراهم مي کند.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16664
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي