سرویس گوناگون ۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۳۰ شماره: 16710
چگونه از کُند شدن رايانه جلوگيري کنيم؟
شايد شما نيز جزو آن دسته از افرادي باشيد که از سرعت بسيار کم رايانه خود ناراضي هستند چرا که سرعت عملکرد رايانه يکي از مهمترين عواملي است که مي‌تواند در رضايت کاربران و همچنين سرعت انجام کارهاي اينترنتي و رايانشي آن‌ها تاثيرگذار باشد.

وايمکس نيوز- اين گزارش به مرور و بررسي مختصري بر مجموعه اقداماتي که مي توانيد براي جلوگيري از کند شدن سرعت عملکرد رايانه خود انجام دهيد، مي پردازد.

1. فايل و اطلاعات اضافي را از رايانه خود حذف کنيد

يکي از نخستين کارهايي که بايد در راستاي افزايش سرعت رايانه خود انجام دهيد، آن است که به حذف فايل و اطلاعات اضافي ذخيره شده در رايانه اقدام کنيد. بدين ترتيب، شما مي توانيد تا حد زيادي، حافظه اشغال شده رايانه را که توسط فايل‌هاي غيرضروري پر شده است، را خالي کرده و به سرعت عملکرد آن کمک کنيد.

2. از اجراي هم‌زمان چند برنامه با هم خودداري کنيد

کاربران رايانه‌هايي که سرعت کند و پاييني دارند، بايد توجه کنند که نبايد چندين برنامه را هم زمان باهم باز و اجرا کنند چراکه پردازنده رايانه براي پردازش و اجراي هر کدام از آن‌ها به شدت مشغول مي‌شود، بنابراين سرعت عملکرد رايانه به شدت کاهش مي‌يابد و در بسياري از موارد، هنگ مي‌کند.

3. از نصب برنامه‌هاي سنگين بپرهيزيد

کاربران نبايد برنامه‌هاي سنگيني را که حجم زيادي از حافظه داخلي رايانه را اشغال مي‌کند، برروي رايانه نصب و اجرا کنند چراکه به شدت سرعت عملکرد رايانه را کاهش مي‌دهد.

4. بي‌خيال آپلود و دانلود کردن فيلم‌هاي ويديويي شويد

آپلود و دانلود فيلم‌هاي ويديويي به طور قابل ملاحظه‌اي سرعت رايانه شما را کم مي‌کند، بنابراين کاربران بايد توجه داشته باشند که نبايد از شبکه‌هاي اجتماعي همچون يوتيوب و غيره به تماشاي فيلم‌هاي ويديويي بپردازند چراکه اين کار به شدت سرعت رايانه آن‌ها را کاهش مي‌دهد و در پاره‌اي از موارد، رايانه‌شان هنگ مي‌کند.

5. به ارتقاي پردازنده رايانه خود فکر کنيد

کاربران در صورتي که مي‌خواهند براي هميشه از شر رايانه کُند خود رها شوند، بايد يک فکر اساسي کرده و به فکر ارتقاي سخت افزاري و نرم افزاري رايانه خود بيفتند که اين کار مستلزم آن است که شما از يک رايانه روميزي استفاده کنيد نه يک لپ‌تاپ!

6. رايانه را ري‌استارت کنيد

يکي از معمول‌ترين اقداماتي که مي‌توان هنگام کاهش سرعت عملکرد رايانه انجام داد، يک بار خاموش و روشن يا ري‌استارت (Restart) کردن دستگاه است. اين کار دقيقا شبيه به يک خواب کوتاه در بهينه‌سازي عملکرد يک انسان است که مي‌تواند کمک بسزايي در افزايش سرعت عملکرد سيستم آن داشته باشد.

7. از باز کردن چندين صفحه در مرورگر اينترنتي خود پرهيز کنيد

براي افزايش سرعت اينترنت رايانه خود، بايد از باز کردن چندين صفحه (tab)  به صورت هم زمان در مرورگر اينترنتي خود خودداري کنيد.

8. صبور باشيد

در صورتي که همه اين کارها را انجام داديد و باز هم سرعت رايانه شما افزايش نيافت، بايد به صبر و شکيابيي خود بي‌افزاييد تا بتوانيد در برابر کُندي عملکرد رايانه پيش رويتان مقاومت نشان داده و به انجام فعاليت‌هاي مورد نياز خود بپردازيد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16710
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي