سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲ : ۴۹ شماره: 16826
نصب فيبر نوري در مرز ايران و عراق
فراهم کردن امکانات ارتباطي در زمان اربعين و حج واجب در سال‌هاي گذشته، همواره از اهميت زيادي برخوردار بوده است و در صورت مناسب بودن شرايط ارتباطي، يکي از موفقيت‌هاي هر سال را رقم مي‌زند.

وايمکس نيوز- نصب فيبر نوري در مرز ايران و عراق، شرکت ارتباطات زير ساخت در نقاط از پيش تعيين شده اي در مرز ايران و عراق، فيبر نوري نصب و اجرا کرده است و منتظر اعلام نهايي وزارت کشور در خصوص نقاط تردد مرزي براي زائران در ايام اربعين است.

در اين راستا، براي اربعين سال 97، شرکت ارتباطات زيرساخت که ضمن برگزاري جلسات متعدد کارشناسي با اپراتورهاي تلفن همراه و ثابت کشور، ظرفيت‌هاي ارتباطي مورد درخواست آنان را براي ارتقاي کيفيت ارتباطات مشترکان تامين مي‌کند، در نقاط از پيش‌تعيين‌شده‌اي در مرز ايران و عراق، فيبر نوري نصب و اجرا کرده و منتظر اعلام نهايي وزارت کشور در خصوص نقاط تردد مرزي براي زائران در ايام اربعين است.

اسماعيل رادکاني - مسئول کميته تامين ارتباطات مناسبت‌هاي ملي و مذهبي- با اشاره به اعزام زائرين به کشور عربستان و افزايش ترافيک مربوط به ايام حج گفت: نيازمندي‌هاي ارتباطي حجاج عزيز پيش‌بيني و تامين شده و اميدواريم ارتباطات زائران ايراني در ايام حج با بالاترين کيفيت برقرار شود. با هماهنگي با وزارت ارتباطات عراق و رگولاتوري آن کشور تلاش مي‌کنيم نيازمندي‌هاي ارتباطي زائران ايراني در خاک عراق در ايام اربعين سال 97 نيز، ‌با کيفيت مناسبي تامين شود.

البته در حالي که سال گذشته محمدجواد آذري جهرمي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - اظهار کرده بود در ايام اربعين مشکل ارتباطي خاصي براي زائران نداريم و خوشبختانه شرايط خوبي فراهم شده است، در خصوص اينترنت مسير پياده‌روي اربعين مشکلاتي وجود داشت که جهرمي آن زمان درباره اين موضوع توضيح داد: براي برقراري سرويس واي‌فاي در مسير نجف به کربلا تلاش زيادي صورت گرفت و متاسفانه هيات اتصالات عراقي علي‌رغم تعهدات وزارت ارتباطات عراق در اين موضوع مجوز لازم را صادر نکرد و تجهيزات واي‌فاي توسط مراکز امنيتي عراق توقيف شد.

اما در آخرين روزهاي نزديک به اربعين 96، جهرمي در خوزستان حضور يافت و در خصوص آماده‌سازي زيرساخت‌هاي ارتباطي در مرزهاي شلمچه و چذابه، اظهار کرد: در مسير مرزهاي شلمچه و چذابه امکانات زيرساختي ارتباطي مناسبي براي زائران فراهم شده و با همکاري همه مجموعه‌ها و دست‌اندرکاران در بخش‌هاي مختلف، امکانات و زيرساخت‌هاي مناسبي براي زائران اربعين آماده شده است. ظرفيت خدمات زيرساخت‌هاي ايجادشده و خدمات ارتباطي آماده‌شده براي مردم و زائران نيز نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

با توجه به اظهارات شرکت زيرساخت مبني بر نصب فيبر نوري در مرز ايران و عراق و تلاش براي برقراري بالاترين کيفيت براي ارتباطات زائران ايراني در ايام حج، اميد است ايام ملي و مذهبي امسال هم به بهترين شيوه‌ي ممکن انجام شود.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16826
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي