سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۱ : ۶ شماره: 16892
معاون وزير ارتباطات اعلام کرد: تهيه بسته اجرايي عبور از شرايط تحريم در وزارت ارتباطات
معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي عبور از شرايط تحريم، بسته اجرايي تهيه و تدوين کرده است.

وايمکس نيوز- با توجه به خروج آمريکا از برجام و اعمال تحريم هاي يکجانبه و نوسانات نرخ ارز، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات بسته اجرايي ويژه اي براي عبور از شرايط جديد را در دستور کار خود قرار داد.

بر اساس اين گزارش، سيروس موثقي با اعلام اين خبر، گفت: در اين بسته اجرايي چالش هاي پيش رو در پنج محور بررسي و براي هر محور راهکارهايي تهيه شده که پس از تصويب در ستاد اقتصاد مقاومتي عملياتي مي شود.

وي افزود: ورود کالاهاي واسطه براي توسعه و نگهداري شبکه، تامين زيرساخت هاي ارائه خدمات فضايي، ترکيب سهامداري اپراتورهاي ارتباطي، جابجايي و انتقال ارز و افزايش قيمت تمام شده محصول و خدمات بخش ICT ناشي از آزاد سازي ارز، پنج محوري هستند که در قالب اين بسته اجرايي تهيه و تدوين شده اند.

تعديل نرخ ارز در قراردادهاي پيمانکاري، استفاده از ظرفيت بازار سرمايه و بورس براي تغيير ترکيب سهامداري اپراتورهاي مخابراتي غيردولتي بر اساس مصوبات و مجوزهاي اخير صادره از نهادهاي بالادستي و حمايت همه جانبه از توليد کنندگان کالا و خدمات با کيفيت داخلي، از مهمترين راهکارهاي ارائه شده براي تصويب در ستاد اقتصاد مقاومتي است.

معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح کرد: اين بسته اجرايي با هماهنگي سازمان برنامه و بودجه کشور، همکاري دستگاه هاي تابعه و بهره گيري از توان کارشناسي و نخبگان بخش خصوصي حوزه ICT ، تدوين شده است.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16892
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي