سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴ : ۲۸ شماره: 16897
شهرداري‌ها هم به دولت الکترونيک پيوستند
رييس کميته مخابرات مجلس از پذيرش سازمان شهرداريها و دهياري‌ها براي پيوستن به سامانه جامع مرکز ملي تبادل اطلاعات و تلاش براي متقاعد کردن ناجا براي پيوستن به اين سامانه خبر داد.

وايمکس نيوز- رمضانعلي سبحاني‌فر گفت: عزم جدي کميته مخابرات مجلس همراه کردن همه قوا و دستگاه‌هايي است که بايد به دولت الکترونيک  بپيوندند.

نماينده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: در مذاکراتي که با ناجا داشتيم در تلاشيم اين نيرو را براي پيوستن به سامانه جامع مرکز ملي تبادل اطلاعات متقاعد کنيم البته قوه قضاييه نيز هنوز به اين سامانه نپيوسته است که در صدديم با تشريح ابعاد و مزيت‌هاي سامانه مذکور و اطمينان دادن درباره عدم تداخل کاري قواي مجريه و قضاييه، اين قوه را نيز براي پيوستن به اين سامانه متقاعد کنيم.

وي ادامه داد: در برنامه زمانبندي يک ماهه جلسات دولت الکترونيک در کميته مخابرات کميسيون صنايع و معادن مجلس ادامه خواهد داشت و ان‌شاءالله تا پايان سال 1397 همه قوا و دستگاه‌هاي دولتي، حکومتي و عمومي را به پيوستن به اين سامانه متقاعد خواهيم کرد.

سبحاني‌فر يادآور شد: موضوع دولت الکترونيک جزو تکاليف قانون برنامه ششم توسعه است که به تازگي در دستور کار جدي کميسيون صنايع و معادن قرار گرفته است. به اشتراک گذاشتن داده‌ها و اطلاعات سامانه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي، عمومي و قضايي در سامانه جامع مرکز ملي تبادل اطلاعات از تکاليف همه دستگاه‌هايي است که به اشکال مختلف با ارباب رجوع سر و کار دارند. در نشستهايي که به صورت مرتب با دستگاه‌هاي مسؤول داريم در جريان روند اشتراک‌گذاري‌ها قرار گرفته و به آنان تاکيد مي‌کنيم که در دوره زماني مشخصي به اين سامانه متصل شوند.

نماينده مردم سبزوار در مجلس متذکر شد: با فراگير شدن دولت الکترونيک بين دستگاه‌ها و نهادهاي مربوطه  امضاهاي طلايي و سوء استفاده‌هاي اداري و مالي تا حدود بسيار زيادي کاهش خواهد مي‌يابد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16897
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي