سرویس شهر هوشمند ۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۱ : ۴۴ شماره: 16902
قم کي "هوشمند" مي‌شود؟
رئيس هيات مديره نظام صنفي رايانه استان قم گفت: وجود بهترين زيرساخت‌هاي شهري از ملزومات حرم اهل بيت است و بايد بهترين ظرفيت‌ها و امکانات براي زائرين تدارک ديده شود.

وايمکس نيوز - سعيد مشهدي اظهار کرد: ظرفيتي که هم اکنون براي هوشمند سازي شهر قم در حال شکي گيري است، متشکل از سه بخش اثر گذار حوزه هوشمند سازي، يعني بخش خصوصي، حاکميت و شهرداري است.

وي ادامه داد: اين سه بخش طي تفاهم نامه‌اي تلاش مي‌کنند که قم به اولين و کامل‌ترين شهر هوشمند کشور تبديل شود؛ اميد است اين خروجي هرچه سريع تر به وقوع بپيوندد و همگي بتوانيم از اين ظرفيت شهر هوشمند بهره مند شويم.

رئيس هيات مديره نظام صنفي رايانه استان قم با بيان اينکه لوگوي تفاهم نامه با نام "قم حرم اهل بيت" است، عنوان کرد: وجود بهترين زيرساخت‌هاي شهري از ملزومات حرم اهل بيت است و بايد بهترين ظرفيت‌ها و امکانات براي زائرين تدارک ديده شود.

وي تاکيد کرد: هوشمندسازي بايد در سه مرحله ايده پردازي، پياده سازي و اجراي مرحله به مرحله، عملياتي شود؛ همچنين بايد فرايندهاي هوشمندسازي به صورت متمرکز بين ذي‌نفعان کار از جمله شرکت‌هاي بخش خصوصي و افرادي که مي خواهند  از اين زير ساخت استفاده کنند، در سامانه‌اي ثبت شود.

مشهدي افزود: روز گذشته اين سامانه رونمايي شد تا هم افراد به تمامي اطلاعات دسترسي داشته باشند و عدالتي که در اجراي کار لازم است، اتفاق بيفتد؛ تمام فرايندهاي اداري و پيگيري ايده براي نزديک شدن به اجراي شهر هوشمند از طريق همين سامانه انجام مي‌شود.

وي تصريح کرد: در فاز اول اين سامانه بنا است بخش خصوصي که اجرا کننده ايده هاي شهر هوشمند است و نهاد هاي حاکميتي و شهرداري از آن استفاده کنند و در فاز دوم از ظرفيت مردم براي دريافت ايده و ايجاد تعاملات نهادهايي همچون شهرداري و ساير نهاد هاي دولتي که به اين سامانه وصل مي شوند، استفاده شود تا بتوانيم به همشهريان ارائه خدمت کنيم.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16902
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي