سرویس ارتباطات ثابت ۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۲۳ : ۳۹ شماره: 16923
وزير ارتباطات در چابهار: تا پايان سال روستاي بدون ارتباط در سيستان و بلوچستان نخواهيم داشت
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در شوراي اداري چابهار اعلام کرد که تا پايان سال روستاي بدون ارتباط در سيستان و بلوچستان نخواهيم داشت.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات که صبح امروز (دوشنبه) به استان سيستان و‌بلوچستان سفر کرده است، در شوراي اداري چابهار با اشاره به تکليف دولت دوازدهم مبني بر پوشش 80 درصد از روستاهاي بالاي بيست خانوار به ارتباطات مناسب، گفت: در ابتداي دولت دوازدهم کارگروهي براي بررسي وضعيت ارتباطات در استان سيستان و بلوچستان تشکيل شد که روستاها را در چهار دسته روستاهاي فاقد ارتباط، روستاهاي با تنها يک نوع ارتباط، روستاهاي با دو نوع ارتباط و روستاهاي با ارتباطات کامل شامل تلفن ثابت، همراه و اينترنت، تقسيم کرد.
وي با بيان اينکه از مجموع 7100 روستاي استان سيستان و ‌بلوچستان بيش از پنج هزار روستا بيشتر از 20 خانوار دارند، افزود: بعد از يکسال تلاش بايد اعلام کنم که از مجموع روستاهاي استان سيستان و بلوچستان 5 درصد داراي ارتباط کامل، 32 درصد داراي دو نوع خدمات ارتباطي، 51 درصد داراي يک نوع خدمات ارتباطي و 12 درصد همچنان بدون هيچ ارتباطي هستند.
وي ادامه داد: در حال حاضر استان سيستان و بلوچستان از نظر شاخص هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات در ميان استان هاي کشور در رتبه سي و يکم قرار دارد.
آذري جهرمي با اشاره به تاکيد رييس جمهور براي توسعه استان سيستان وبلوچستان، اظهار کرد: واقعيت اين است که وضعيت توسعه ارتباطات در استان سيستان و بلوچستان مطلوب نيست و اين وضعيت فقط ناشي از بي توجهي نيست چراکه سرمايه گذاري در اين استان نسبت به جمعيت ساير استان هاي کشور بازدهي کمتري دارد و به همين دليل بخش خصوصي براي سرمايه گذاري انگيزه لازم را ندارد.
وزير جوان کابينه دوازدهم با بيان اينکه بر همين اساس سرمايه گذاري بخش دولتي نسبت به بخش خصوصي در اين استان بسيار بيشتر است، تصريح کرد: اما دولت دوازدهم برخلاف رويه ساير استان ها براي جبران عقب ماندگي سرمايه گذاري بيشتري را در استان سيستان و بلوچستان انجام داده است بطوريکه در يکسال گذشته 450 ميليارد تومان در اين استان در مقابل 132 ميليارد تومان بخش خصوصي سرمايه گذاري شده است.
وزير ارتباطات با بيان اينکه با سرمايه گذاري انجام شده و با تلاش جوانان و ‌نيروهاي متخصص استان، 750 کيلومتر از مسيرهاي بين شهري را فيبرنوري کشيده ايم، گفت: اين اندازه فيبرکشي عدد قابل توجهي است و در 2215 روستا نيز خدمات تلفن ثابت نيز ارائه شده بطوريکه از قبل هفته دولت تاکنون هزار درخواست ثبت نام انجام شده است.
وي وعده داد: پوشش ارتباطي 1400 کيلومتر از جاده هاي استان که تاکنون هيچ پوشش ارتباطي نداشته اند تا پايان سال برقرار شود.
آذري جهرمي با اشاره به اينکه 500 روستاي ديگر تا پايان سال داراي تلفن ثابت مي شوند، اظهار کرد: برنامه ريزي کرده ايم تا پايان سال روستاهاي داراي ارتباط از پنج درصد به 25 درصد و روستاهاي بدون ارتباط را از 12 درصد به صفر برسانيم.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16923
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي