سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۲۲ : ۲۳ شماره: 17097
آذري جهرمي خواستار شد: تشکيل بازار منطقه اي در حوزه ICT
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه اجلاس وزيران اتحاديه منطقه اي کشورهاي مستقل مشترک المنافع در زمينه ارتباطات (RCC) با کنستانتين نوسکوف وزير توسعه ديجيتال، مخابرات و ارتباطات جمعي فدراسيون روسيه ديدار و گفت و گو کرد.

وايمکس نيوز-  آذري جهرمي در اين ديدار با تاکيد بر اينکه اقتصاد ديجيتال چهره جهان امروز را تغيير داده است، گفت: اتباطات در گذشته مسوول برقراري ارتباط سخت افزاري ميان افراد و بخش هاي مختلف بود ولي امروز به مدد پيشرفت صنعت، نقش فناوري اطلاعات در تمامي ابعاد زندگي اجتماعي از جمله کشاورزي، سلامت و انرژي بسيار اثر گذار شده است.

وزير ارتباطات با اعلام پيشنهاد تشکيل يک بازار منطقه اي 1.5 ميليارد نفري در حوزه اينترنت و ارتباطات تصريح کرد: اين بازار منطقه اي مي تواند ميان ايران، روسيه، ترکيه، آذربايجان و هند بر مبناي پول ملي اين کشورها تشکيل شود.

بالاترين مقام ICT کشور گفت: در قدم اول بايد زمينه ايجاد اين بازار و حمايت از بخش خصوصي و شرکت ها براي ورود به آن ميسر شود تا در مراحل بعدي نظام اداره اين بازار به طور کامل به شرکت ها و فعالان بخش خصوصي منتقل شود.

در ادامه اين ديدار، کنستانتين نوسکوف وزير توسعه ديجيتال، مخابرات و ارتباطات جمعي فدراسيون روسيه با اشاره به تحريم هاي آمريکا عليه ايران و کشورهاي مختلف جهان گفت: اقدامات آمريکا تجارت آزاد در جهان را با تحديد مواجه کرده و اکنون بسياري از کشورها درک بهتري از مواضع ايران پيدا کرده اند.

وي افزود: زمينه هاي فراواني براي همکاري هاي ايران و روسيه در زمينه هاي IT و اقتصاد ديجيتال وجود دارد که بايد فعال شوند.

نوسکوف با استقبال از پيشنهاد آذري جهرمي براي ايجاد بازار منطقه اي تصريح کرد: اين کار سختي است اما مسير درستي است که بايد پيموده شود.

در اين ديدار طرفين ضمن تاکيد بر ارتقا سطح همکاري هاي دو کشور در حوزه ارتباطات براي برگزاري دومين جلسه کميسيون مشترک ICT در آينده نزديک توافق کردند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17097
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي