سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۰ : ۵۷ شماره: 17120
مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت: زمينه برقراري هشت ميليون دقيقه مکالمه روزانه در مراسم اربعين فراهم است
مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به تامين زيرساخت‌هاي ارتباطي براي اربعين، از زمينه‌سازي براي برقراري هشت ميليون دقيقه مکالمه روزانه در اين مراسم خبر داد.

وايمگس نيوز- سهراب آغ بيات مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه تامين امکانات مطلوب ارتباطي در مراسم اربعين يکي از اهداف ماست اظهار کرد: هنگام برگزاري راهپيمايي اربعين موضوع تامين ارتباطات در داخل کشور براي ما مهم است، البته امسال زيرساخت هاي ارتباطي داخل کشور تامين شده اما اين موضوع در کشور عراق بايد توسط خود عراقي ها  پيگيري شود که مذاکرات خوبي در اينباره انجام شده است.

وي با بيان اينکه تامين زيرساخت هاي ارتباطي مانند؛ مکالمه، ديتا و اينترنت را مدنظر داريم تصريح کرد: با توجه به اينکه کل زوار متمايل به مکالمه هستند بنابراين سعي شده در اين حوزه توجه بيشتري داشته باشيم که در داخل کشور کارهاي لازم تا پايانه هاي مرزي مهران، شلمچه و چزابه انجام شده است.

مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه اپراتورها بسترهاي لازم ارتباطي را از طريق شرکت زيرساخت در اربعين تامين کرده‎اند، افزود: مناطق مرزي تحت پوشش زيرساخت هاي ارتباطي است و مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.

وي با بيان اينکه در سال گذشته حدود دو ميليون و 200هزار زائر در مراسم اربعين شرکت داشتند خاطرنشان کرد: در سال گذشته تامين پوشش ارتباطي براي اين تعداد زائر در پايانه هاي مرزي بدون هيچ مشکلي انجام شد، در مرزها نيز واي فاي رايگان از طريق بالن فضايي در اختيار افراد قرار گرفت.

آغ بيات با بيان اينکه در حال حاضر زمينه برقراري حدود هشت ميليون دقيقه ارتباط روزانه با عراق فراهم شده است بيان کرد: با تلاش هاي انجام شده کانال هاي مستقيم با کشور عراق ارتقا يافته است و در حال حاضر از نظر مکالمه مشکل خاصي وجود ندارد اما ممکن است به دليل اينکه ظرفيت اپراتورهاي عراقي کافي نيست در زمان اوج ترافيک مکالمه محدوديت هايي ايجاد شود.

مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه در تلاش هستيم کيفيت و کميت مکالمه‎ها در اين ايام افزايش داشته باشد تصريح کرد: زائران مي توانند از دو روش رومينگ مانند؛ سيم کارت هاي ايراني يا خريد سيم کارت عراقي براي برقراري مکالمه تلفني از طريق شبکه ديتاي موبايل اپراتورهاي عراقي استفاده کنند.

وي درباره هزينه استفاده از مکالمه تلفني در اربعين خاطرنشان کرد:  با توجه به نرخ ارز تعرفه هاي تماس تلفني خارجي نيز تغيير کرده است اما براي مکالمه زائران اربعين از 20 مهر تا 20 آبان نرخ هاي قديم را در تعرفه هاي مکالمه ها اعمال مي کنيم به طوري که تماس از تلفن ثابت به تلفن ثابت دقيقه اي 700 تومان و براي تلفن همراه به تلفن همراه دقيقه‌اي 900 تومان محاسبه مي شود.

آغ بيات درباره ارائه تخفيف ويژه مکالمه به زائران ادامه داد: نرخ تعرفه هاي جديد براي تماس تلفني خارجي ثابت به ثابت دقيقه‎اي 2200 تومان و تلفن موبايل به موبايل 3000 تومان است که در زمان پياده روي اربعين براي زوار به يک سوم کاهش مي يابد.

مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت بيان کرد: منتظر هستيم تا اپراتورها بسته هاي پيشنهادي در خصوص مکالمه و اينترنت را براي اربعين ارائه کنند.

نصب بالن هاي فضايي در نقاط مرزي

آغ بيات با اشاره به نقش مهم بالن‎هاي فضايي در پوشش ارتباطي تصريح کرد: بالن هاي فضايي خدمات واي فاي و ال تي اي به زائران در داخل کشور و در محدوده مرزي ارائه مي دهند بنابراين براي تامين پوشش ارتباطي زوار در اربعين دو بالن فضايي در مناطق مرزي مستقر شده است.

وي با بيان اينکه در حال حاضر زيرساخت هاي ارتباطي اين دو بالن تامين شده است افزود: يکي از بالن هاي فضايي در پايانه مرزي مهران نصب شده است که تا شعاع پنج کيلومتر با 500 مگابايت پهناي باند را پوشش مي‌دهد، البته بالن دوم با بازگشايي مرز خسروي در اين منطقه نصب مي شود در غير اين صورت در شهر مهران به زائران خدمات ارائه مي دهد.

مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت  با اشاره به تمهيدات اپراتورها براي ارائه واي فاي رايگان به زائران در چزابه ، شلمچه و مهران نيز  بيان کرد: مردم مي توانند از واي فاي اپراتورهاي رايتل ايرانسل و همراه اول استفاده کنند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17120
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي