سرویس فناوري بي سيم ثابت ۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۳ : ۲۲ شماره: 17139
بیانیه‌ی شرکت ارتباطات مبین‌نت درخصوص اختلالات اینترنت
روابط عمومی مبین نت در بیانیه ی خود اعلام کرد: شبکه‌ی بی‌سیم مبین‌نت نسبت به انواع پارازیت کاملاً مقاوم شده و مشترکین اینترنت پرسرعت این شرکت می‌توانند با خیالی راحت از اینترنت TD-LTE استفاده کنند. این درحالی است که مشترکین این شبکه چیزدیگری می گویند.

وایمکس نیوز- مدتی است که مشترکین مبین نت از اختلال شدید دراین شبکه در رنج هستند تا جاییکه این شرکت با صدور بیانه ای ناگزیربه عذرخواهی شده و دراین بیانیه از رفع مشکلات شبکه خبرداده است . اما شواهد از اختلالات بیشتر حکایت دارد و کاربران همچنان سردرگم هستند.

 بیانیه‌ی شرکت ارتباطات مبین‌نت درخصوص رفع اختلالات اینترنت

مشترکین گرامی

با عرض سلام و احترام؛

ارسال پارازیت‌های مزاحم برروی فرکانس‌های سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) با منشأ ناشناخته، در دو بازه‌ی زمانی، اینترنت برخی مشترکین اینترنت TD-LTE را در مناطقی از تهران با اختلال مواجه کرد. متأسفانه این سیگنال‌ها با ارسال اطلاعات مخدوش به دستگاه‌های نیازمند GPS، نه‌تنها آنتن‌های رادیویی بلکه حتی کاربران عادی که قصد استفاده از نقشه‌خوان‌های مختلف را داشتند نیز با مشکل مواجه کرده بود. مسئله‌ای که باتوجه به نیازمندی فناوری TD-LTE به هماهنگ‌سازی زمانی در آنتن‌های رادیویی، تأثیر به‌مراتب مخرب‌تری بر کیفیت اتصال مودم‌های TD-LTE به آنتن‌های نصب‌شده در سطح شهر داشته است. بنابراین شرکت ارتباطات مبین‌نت از زمان بروز این اختلالات ضمن انجام رایزنی برای رفع شدن منشأ ایجاد پارازیت، اقدامات فنی را نیز برای به حداقل رساندن آسیب به شبکه و افزایش کیفیت اینترنت مشترکین آغاز کرد. در نتیجه‌ی این اقدامات علی‌رغم ادامه‌دار بودن روند انتشار سیگنال‌های مزاحم و حتی شدت گرفتن آن‌ها در برخی از مناطق مرکزی شهر، مبین‌نت موفق شد راهکارهای کار‌آمدی را برای هماهنگ‌سازی سایت‌های رادیویی TD-LTE بدون نیاز به GPS، پیاده‌سازی و از طریق بازطراحی شبکه در سطح شهر اجرا کند. راهکارهای اتخاذشده کمک می‌کند تا زمان‌بندی آنتن‌های رادیویی از طریق مکانیزم دیگری انجام‌شده و مشکلات اختلال حتی باوجود ارسال سیگنال‌های مزاحم تا حد بسیار زیادی مرتفع شود. شرکت ارتباطات مبین‌نت عمیقاً باور دارد بدون وجود کاربران و جلب رضایت ایشان، نه‌تنها شرکت‌های اینترنتی بلکه موجودیت کل صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در معرض تهدید قرار می‌گیرد. بنابراین برای چندمین مرتبه از تمامی مشترکین خود، خصوصاً کاربرانی که در دوره‌ی اختلال اخیر و در مناطقی از شهر تهران، دسترسی باکیفیتی به اینترنت این شرکت نداشته‌اند، عذرخواهی کرده و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد ایشان انجام خواهد داد. این شرکت در نهایت اعلام می‌دارد با استفاده از راهکارهای اتخاذشده، شبکه‌ی بی‌سیم مبین‌نت نسبت به انواع پارازیت کاملاً مقاوم شده و مشترکین اینترنت پرسرعت این شرکت می‌توانند با خیالی راحت از اینترنت TD-LTE استفاده کنند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17139
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي