سرویس شهر هوشمند ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۸ : ۱۹ شماره: 17342
پارک توسعه اقتصاد ديجيتال کشور در شهر مشهد افتتاح مي‌شود
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در چهلمين سال پيروزي انقلاب پارک توسعه اقتصاد ديجيتال کشور را با مجوز وزارت علوم در شهر مشهد افتتاح خواهيم کرد.

وايمکس نيوز- محمد‌جواد آذري‌جهرمي در آئين افتتاحيه هشتمين نمايشگاه تخصصي "شهر هوشمند" در محل نمايشگاه بين المللي مشهد با اشاره به اينکه صفت هوشمندي به مديريت شهري بر مي‌گردد، گفت: در شهر هوشمند ما با شهروندي سروکار داريم که هوشمندي دارد و مديران بايد از آن استفاده کنند.
وي با اشاره به اينکه از دوجهت شهر هوشمند داراي اهميت است، افزود: نخست اينکه مشهد ويترين جمهوري اسلامي است و اولين مواجهه بسياري از توريست‌ها به ايران تجربه اقامت شهر مشهد است و تصويري که از شهر مشهد در ذهن توريست شکل مي‌گيرد مي‌تواند تصوير کل ايران باشد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نکته دوم شهر هوشمند را فراهم آوردن خلاقيت‌هاي تحصيل کرده‌هاي حوزهاي سي تي عنوان کرد و گفت: افرادي پاي کار مي‌آيند که در اين حوزه‌ها به صورت تخصصي کار مي کنند، بنابراين هوشمندسازي مديريت شهري خودش يکي از مهم‌ترين پروژه‌هاي حوزه اشتغال است.
آذري‌جهرمي در ادامه گفت: مشهد استارتاپ‌هاي قوي و بسيار خوبي دارد که از مشهد شروع کرده‌اند و در کشور فعالند و در چهلمين سال پيروزي انقلاب پارک توسعه اقتصاد ديجيتال کشور را با مجوز وزارت علوم در شهر مشهد افتتاح خواهيم کرد.
وي اضافه کرد: مشهد ظرفيت اقتصادي به همراه ظرفيت نيروي انساني و توجه دولت را در زمينه هوشمندسازي به عنوان پتانسيل دارد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه شوراي شهر مشهد بايد براي اکوسيستم مديريت هوشمند شهري تصميمات ويژه‌اي بگيرد، گفت: مشخص کردن تکاليف براي شهرداري مشهد در حوزه شهرهوشمند، بايد برنامه‌ريزي شود.
آذري‌جهرمي افزود: در همه شهرهاي هوشمند دنيا ديده مي‌شود که موضوع شفافيت لحاظ مي‌شود که اين اتفاق مبارک در شهرداري هوشمند مشهد وقوع پيدا کرد.
وي در ادامه تاکيد کرد: انحصار و رانت در اجراي پروژه‌هاي شهري مخالف اهداف شهرهوشمند است اين هم نکته‌اي است که بنده به آن تاکيد دارم و بايد مقررات گذاري در شورا بشود و شهرداري تسهيل گري کند  تا استارتاپ‌ها حضور بيشتري پيدا کنند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ادامه گفت: اطلاعات سرمايه ملي کشور است و شفافيت سازي اطلاعات در شهرداري مشهد يکي از اقدامات تسهيل‌گر و توانمندساز جوانان شهر مشهد است
 
وزير ارتباطات: فيلترينگ جواب نمي‌دهد
وزير ارتباطات درباره در حاشيه بازديد از نمايشگاه شهر هوشمند مشهد درباره فيلترينگ نيز گفت: واقعيت اين است که تجربه نشان داده فيلترينگ جواب نمي‌دهد.
محمد جواد آذري‌جهرمي تصريح کرد: اينکه ما مي‌گوئيم با بحث فيلتر مخالفيم، مفهومش اين نيست که بگوييم اتفاقاتي که مي‌افتد را ناديده مي‌گيريم، اتفاقات هست و قطعا اشکالات و مخاطرات جدي هم وجود دارد.
وي افزود: اما اين مي‌تواند تبديل به بستري شود که در کشور مورد استفاده قرار بگيرد و جوانان از آن براي توسعه کسب و کار خودشان استفاده کنند و روي اين بستر کسب و کار بومي شکل بگيرد
آذري جهرمي تاکيد کرد: . درست است، از نظر بحث امنيتي موضوع کلان داده‌ها مي‌تواند مهم باشد.
وي افزود: اما يک روز و دو روز نيست که ما در کشور با مسئله فيلترينگ مواجهيم، واقعيت اين است که تجربه نشان داده فيلترينگ جواب نمي‌دهد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17342
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي