سرویس کسب و کار ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۴ : ۶ شماره: 17378
سامانه رزرو اينترنتي بليت هواپيما مختل شد
حمله سايبري به يکي از سامانه هاي آنلاين رزرو اينترنتي بليت هواپيما در جهان موجب اختلال اين پلت‌فرم شده و هزاران مسافر در جهان را با مشکلات عديده‌اي مواجه کرد.

وايمکس نيوز- به نظر مي‌رسد که هکرها و مجرمان سايبري به تازگي به ايرلاين و سيستم‌هاي مربوط به صنعت هوايي و هوانوردي روي آورده و با نفوذ و دسترسي به اطلاعات مسافران، کاربران و خدمه پرواز سعي دارند به اهداف و برنامه‌هاي خود دست پيدا کنند و سيستم  و پلت‌فرم‌هاي مربوطه را با اختلالات گسترده‌اي مواجه سازند.

نوآم روتم، به عنوان يک کارشناس فعال در حوزه امنيت سايبري به تازگي با انتشار گزارشي مبني بر حمله سايبري به سامانه انلاين رزرو و خريداري اينترنتي بليت هواپيما، از وجود يک آسيب پذيري و حفره امنيتي جديد خبر داده و خاطرنشان کرده که هکرها بيشتر سفرهاي هوايي و برنامه هاي زمان بندي ايرلاين هايي نظير لوفت هانزا، يونايتد ايرلاينز و ايرکانادا را مورد حمله و تهاجم سايبري خود قرار داده و زمان بندي و بليت‌هاي ذکر شده در وب سايت مذکور را با مشکل و اختلال مواجه کرده‌اند.

بر اساس گزارش وب سايت هکرنيوز، بسياري از کاربران، مسافران و علاقمنداني که به اين وب سايت مراجعه کرده بودند، با تغييرات ناگهاني در زمان و تاريخ بليت‌هاي خريداري شده خود روبرو شدند و با تماس با ايرلاين‌هاي مربوطه متوجه شدند که مشکل همگاني بوده و علت آن نيز حمله سايبري و نفوذ هکرها و مجرمان سايبري به اين پلتفرم است.

بنابراين انتشار اين خبر موجب شکايت و نارضايتي خيل عظيمي از کاربران و مسافران مربوطه شد و سر و صدا و جنجال هاي فراواني را در فضاي مجازي به وجود آورد.

به گفته برخي از اين مسافران، آنها بعد از رزرو اينترنتي و تعيين زمان و تاريخ دقيق سفر خود، بعد از خريداري بليت و موقعي که مي‌خواستند بليت را پرينت کنند، متوجه شده‌اند که زمان و تاريخ سفر و حتي ايرلاين آنها تعويض شده است.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17378
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي