سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۱۷ : ۳۲ شماره: 17387
آذري جهرمي در ديدار وزير ارتباطات عراق: دستاوردهاي فناوري فضايي ايران براي عراق بسيار کاربرد دارد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ديدار با وزير ارتباطات عراق با اشاره به دستاوردهاي فضايي و ماهواره هاي سنجشي، اين دستاوردها را زمينه مناسبي براي همکاري مشترک با عراق عنوان کرد.

وايمکس نيوز- محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ديدار «نعيم ثجيل يسر» وزير ارتباطات عراق با اشاره به اينکه هم اکنون زمان بازسازي عراق است، گفت: زمينه هاي توسعه بسياري در عراق وجود دارد و وزارت ارتباطات ايران نيز عزم جدي براي توسعه همکاري ها در حوزه هاي مختلف دارد.
وي با اشاره به اينکه اقتصاد ديجيتال يکي از عرصه هاي اقتصادي مهم دنيا است، افزود: ما در ايران در حال مطالعه و برنامه ريزي در اين حوزه هستيم و عراق نيز با توجه به نيروهاي جوان و با استعداد فضاي خوبي براي توسعه دارد و ايران آماده همکاري مشترک در اين حوزه با عراق است.
آذري جهرمي، تصريح کرد: ترانزيت و امنيت سايبري هم از حوزه هايي است که مي توانيم با کشور عراق  همکاري داشته باشيم.
وي سرمايه گذاري در حوزه تلفن ثابت و موبايل عراق را از ديگر زمينه هاي همکاري بين دو کشور عنوان کرد و پيشنهاد داد: براي پيشرفت کارها کارگروه مشترکي بين دو کشور تشکيل شود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به دستاوردهاي فضايي کشور و ماهواره هاي سنجشي، تاکيد کرد: در ايران از فناوري فضايي در حوزه هاي مديريت منابع آب، بهبود کشاورزي و محيط زيست استفاده مي شود و با توجه به شرايط کشور عراق اين دستاوردها مي تواند براي اين کشور نيز بسيار کاربرد داشته باشد.
آذري جهرمي در اين ديدار از وزير ارتباطات عراق دعوت کرد به همراه شرکت هاي عراقي در نمايشگاه الکامپ ايران در سال آينده شرکت کنند.


عراق به فناوري و تکنولوژي ايران نياز دارد
نعيم ثجيل يسر وزير ارتباطات عراق نيز در اين ديدار با اشاره به مذاکراتي که با شرکت هاي ايراني براي همکاري در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات عراق داشته است، گفت: اميدواريم با همکاري وزارت ارتباطات ايران زمينه فعاليت و مشارکت شرکت هاي ايراني در عراق فراهم شود.
وي با اشاره به اينکه کشور عراق در دوران بازسازي قرار دارد، افزود: ما در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات عقب ماندگي هاي بسياري داريم و به همکاري و فناوري هاي ايران در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات بسيار نياز داريم.
وزير ارتباطات عراق تصريح کرد: شرکت هاي ايراني مي توانند در حوزه شبکه فيبرنوري، نسل سوم و چهارم تلفن همراه، گذرگاه هاي بين الملل، پهناي باند اينترنت و زيرساخت هاي ارتباطي عراق سرمايه گذاري و مشارکت کنند. 
وي به چشم انداز روشن همکاري  با کشور ايران اشاره کرد و افزود: ظرفيت هاي تخصصي در فناوري اطلاعات ايران وجود دارد و اميدواريم با انجام پروژه هاي مشترک اين تکنولوژي ها را به کشور عراق منتقل کنيم.
وزير ارتباطات عراق در پايان اين ديدار از آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي سفر و پيگيري مذاکرات و توافقات به کشور عراق دعوت کرد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17387
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي