سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۲۲ : ۴۶ شماره: 17399
در رقابت ويز با گوگل‌مپ کدام يک پيروز مي‌شوند؟
به نظر مي‌رسد که گوگل قصد دارد قابليت‌هايي را به نرم افزار نقشه گوگل مپ خود اضافه کند که همگي مدتهاست در برنامه محبوب نقشه جغرافيايي موسوم به ويز (waze) وجود دارد.

وايمکس نيوز- گوگل با افزودن قابليت و ويژگي‌هاي شگفت انگيز و منحصر بفردي که در برنامه گوگل مپ اضافه کرده است، بدين منظور خواسته نظر و توجه خيل عظيمي از کاربران برنامه‌هاي نقشه‌هاي آنلاين جغرافيايي در جهان را به سمت و سوي خود جلب کند و بدين ترتيب به تکميل و بهبود پلتفرم اپليکيشن گوگل‌مپ بپردازد.

حالا به عقيده بسياري از کارشناسان و تحليلگران فعال در حوزه فناوري، گوگل تصميم گرفته است که با ايجاد تغيير و تحولاتي سازنده و مفيد در پلتفرم خود، به جنگ با برنامه ويز ( Waze ) بپردازد و بدين ترتيب در اين رقابت تنگاتنگ پيروز ميدان شود. آنها بر اين باورند که گوگل علي رغم تصاحب امتياز و سهام اپليکيشن ويز، هنوز هم قصد دارد که برنامه اختصاصي خود، گوگل مپ، را که به صورت پيش فرض بر روي گوشي‌هاي هوشمند اندرويدي نصب و مورد استفاده قرار مي‌گيرد، بهتر و پيشرفته‌تر از ويز معرفي کند و در همين راستا نيز تلاش‌هاي زيادي کرده است.

بر اساس گزارش وب سايت phonearena، گوگل در چند ماه گذشته قابليت‌هاي جديدي همچون نمايش محدوديت سرعت و اعلام تصادفات جاده‌اي و خياباني در مسير موردنظر را به پلت‌فرم گوگل مپ اضافه کرده است که هم اکنون مي‌توان گفت که گوگل مپ بسياري از قابليت و ويژگي‌هاي ويز را دارد و به نظر مي‌رسد که مي‌خواهد جاي ويز را در ميان کاربران و علاقمندان به اپليکيشن‌هاي نقشه جغرافيايي بگيرد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17399
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي