سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱ : ۱۴ شماره: 17413
کاربران آيفون مراقب شنود مکالمات‌شان باشند!
گزارش‌هاي متعددي از سوي کارشناسان و کاربران محصولات اپل منتشر شده که نشان مي‌دهد وجود يک باگ جديد در پلتفرم تماس ويديويي فيس تايم، امکان شنود صداي پيرامون کاربران را به افراد غريبه و هکرها مي‌دهد.

وايمکس نيوز- با توجه به اهميت روزافزون امنيت سايبري و حفاظت از اطلاعات شخصي کاربران رد فضاي مجازي، هر از گاهي گزارش‌هاي متعددي از سوي کارشناسان و متخصصان امنيتي منتشر مي‌شود تا علاوه بر هشدار دادن به کاربران در استفاده از برنامه و اپليکيشن هاي مختلف، شرکت‌هاي توسعه دهنده و توليدکننده آنها را نيز از وجود آسيب پذيري هايي که اطلاعات شخصي و حريم خصوصي کاربران را نقض مي‌کنند، مطلع کرده و آنها را وادار به برطرف کردن مشکلات مربوطه کنند.

حالا به تازگي گزارش‌هاي جديدي منتشر شده است که نشان مي‌دهد باگ و آسيب پذيري جديدي در پلتفرم تماس ويدئويي فيس تايم اپل وجود دارد که به افراد غريبه و هکرها اين امکان را مي‌دهد با برقراري يک تماس ويدئويي از طريق پلتفرم فيس تايم با مخاطب و کاربر موردنظر، حتي بدون اينکه وي جواب تلفن خود را بدهد و تماس برقرار شود، قادر خواهند بود صداي محيط پيرامون مخاطب موردنظر را از طريق ميکروفون موجود در گوشي آيفون شنود کرده و از تمامي مکالمات خصوصي آنها به صورت مخفيانه آگاه و مطلع شوند.

بر اساس گزارش رويترز، يکي از سخنگويان اپل در اين خصوص خطاب به کاربران و کارشناسان اعلام کرده است که اپل از اين موضوع آگاه است و کارشناسان فعال در آن نيز درصدد هستند تا هرچه سريع‌تر باگ و مشکل مربوطه را برطرف کنند. ما قصد داريم که اين مشکل امنيتي را از طريق يک به روزرساني نرم افزاري که احتمالاً در هفته آينده منتشر مي‌شود، در اختيار کاربرانمان قرار دهيم.

بسياري از کارشناسان امنيتي بر اين باورند اين تنها در صورتي امکان پذير است که هر دو از سيستم عامل نسخه iOS 12.1.2 در گوشي‌هاي آيفون خود استفاده کنند.

بنابراين اين کارشناسان به کاربران گوشي‌هاي آيفون توصيه کرده و هشدار داده اند در صورتي که کسي با استفاده از تماس ويدئويي فيس تايم با آنها تماس گرفت، بايد بدانند و آگاه باشند که حتي اگر جواب آنها را ندهند، امکان اينکه مکالمات وي را از طريق ميکروفون گوشي شنود کند، بسيار زياد است. البته لازم به ذکر است که اين مساله وقتي سيستم عامل گوشي شما از چت گروهي فيس تايم پشتيباني مي‌کند، احتمال بيشتر دارد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17413
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي