سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۲۰ : ۵۸ شماره: 17463
عدم نمايش ايستگاههاي پليس در اپليکيشن ويز!
اداره پليس شهر نيويورک آمريکا از شرکت گوگل بعنوان صاحب امتياز اپليکيشن موقعيت ياب ويز (Waze) خواست که نمايش خودرو و ايستگاههاي پليس را متوقف کند.

وايمکس نيوز- اپليکيشن مسيرياب و موقعيت‌ياب ويز (Waze) که توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است، علاوه بر نمايش بهترين مسيرهاي رفت و آمد براي کاربران، علائم و نشانه‌هاي ديگري نيز بر روي گوشي آنها نشان مي‌دهد که يکي از پرکاربردترين اين علائم، خودرو و ايستگاههاي مخفي پليس راهنمايي و رانندگي است.

با نمايش ايستگاههاي پليس بدين ترتيب کاربران قادر خواهند قبل از رسيدن به محل استقرار مأموران پليس، سرعت خود را کم کرده و يا کمربند خودروي خود را ببندند و دوباره بعد از گذر از اين علامت، به کارهاي خلاف قانون خود ادامه دهند.

حالا اداره پليس نيويورک آمريکا از شرکت گوگل درخواست کرده است که اين قابليت را ديگر بر روي گوشي کاربران به نمايش نگذارد چرا که گزارش شده است بسياري از کاربران بعد از گذر از مقر پليس، به خلاف‌هاي رانندگي اعم از سبقت‌هاي غيرمجاز، سرعت غيرمجاز، نبستن کمربند و مواردي از اين قبيل ادامه داده‌اند.

به گفته آن پرانتي، عضو اداره‌ي پليس نيويورک، با اينکه اين علائم به منظور کمک به کاربران براي کاهش ترافيک و افزايش سرعت و بهبود رفت و آمد افراد تعبيه و طراحي شده است اما موارد زيادي نيز گزارش شده که از اين قابليت سو استفاده شده است.

وي همچنين خاطرنشان کرده است که اين امر محدود به پليس راهنمايي و رانندگي نمي‌شود، بلکه بسياري از ايستگاههاي پليس نيز به منظور تست مصرف الکل و مواد مخدر در بزرگراه و جاده‌هاي مختلف در شهر و اطراف شهر را نيز تحت تأثير قرار داده است و بسياري از کاربراني که از الکل و مواد مخدر استفاده کرده‌اند، براي به دام نيفتادن و گريختن از نيروهاي پليس و بازرسي DWI از راه‌هاي فرعي و ديگري گذر مي‌کنند که اين امر به ضرر شهروندان تمام شده و قوانين و مقررات وضع شده در معابر شهري و برون شهري را نقض مي‌کند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17463
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي