سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰ : ۳۰ شماره: 17476
اطلاعات کارت‌هاي اعتباري کاربران دستگاه‌هاي کارت‌خوان لو رفت!
يکي از شرکت‌هاي توسعه‌دهنده دستگاه‌هاي کارت‌خوان موسوم به POS اعلام کرده است که گروهي از هکرها موفق شده‌اند به اطلاعات مربوط به کارت‌هاي اعتباري مشتريان دست پيدا کنند.

وايمکس نيوز- با توجه به افزايش قابل ملاحظه حملات سايبري، بدافزاري و همچنين نفوذ هکرها به اطلاعات شخصي و مالي کاربران، همچنان بر اهميت امنيت سايبري و حفاظت از حريم خصوصي کاربران و مشتريان افزوده مي‌شود.

بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده در وب سايت زد دي نت، آمار حملات سايبري و هک در سال 2017 به اوج خود رسيد و رکورد حملات سايبري در سال 2018 ميلادي نيز شکسته شد. حالا به تازگي شرکت NCBP به عنوان توسعه دهنده دستگاه‌هاي کارت خوان سيار اعلام کرده است که هفته گذشته گروهي از هکرها و مجرمان سايبري به اطلاعات شخصي و مالي کارت‌هاي اعتباري مشترياني که با استفاده از اين دستگاه‌ها اقدام به خريد کرده بودند، دسترسي و نفوذ پيدا کرده و حجم زيادي از اين اطلاعات را به سرقت برده‌اند.

بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS از جمله تهديدهاي امنيتي بودند که از سال 2016 کاربران فضاي مجازي را در معرض خطر حملات سايبري قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصي و محرمانه آنها شده است.

همان‌طور که در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شرکت‌ها و سازمان‌هاي دولتي و خصوصي بزرگي در سراسر جهان متحمل خسارات و آسيب‌هاي جبران ناپذيري مي‌شوند که از جمله مهم‌ترين آنها مي‌توان به حمله سايبري به شرکت مالي اکوئيفاکس در آمريکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت‌هاي دفاع و امور خارجه بسياري از کشورها، شرکت حسابرسي ديلويت (Deloitte) در آمريکا اشاره کرد؛ بنابراين مي‌توان گفت خطر حملات سايبري در کمين تمامي افراد، کاربران و شرکت‌هاي کوچک و بزرگ در جهان است و ديگر نمي‌توان ادعا کرد که کسي از گزند و خطرات حملات سايبري در امان است.

پيش‌تر نيز تحقيقات ديگري صورت گرفت که نشان مي‌داد هکرها به‌وسيله آن مي‌توانند اطلاعات کارت‌هاي اعتباري کاربران و مشترياني را که از دستگاه‌هاي پوز (POS) پرداخت وجه پول در محل استفاده مي‌کنند، به سرقت برده، هک کرده و آنها را در معرض سوءاستفاده قرار دهند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17476
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي