سرویس گوناگون ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰ : ۴۵ شماره: 17478
برگزيدگان جشنواره تارنماهاي ايرانشناسي معرفي مي‌شوند
مراسم معرفي و تقدير از برگزيدگان نخستين جشنواره تارنماهاي ايرانشناسي هفته آينده در محل بنياد ايران‌شناسي برگزار مي‌شود.

وايمکس نيوز- به نقل از بنياد ايرانشناسي، اين جشنواره پيرو انجام طرح پژوهشي شناسايي تارنماهاي مرتبط با مطالعات ايران‌شناسي طراحي و در آن سعي بر شناسايي مطلوبترين وبگاهها در زمينه مطالعات ايرانشناسي، از نظر شاخصهاي سنجش وب شده است.

همچنين اين جشنواره تلاشي در راستاي رقابت صاحبان تارنماها و گردآوري تجربه‌هاي آنان و ارتقاء سطح کيفيشان در مجامع داخلي و نيز ايجاد تحرک در فعاليتهاي ايرانشناسانه در فضاي مجازي و افزايش جذابيت و ارتقاي کيفيت علمي اينگونه فعاليتها است.

قصد اين جشنواره اين است که فضايي فراهم شود تا مالکان حقيقي و حقوقي و نيز حاميان صفحات وب که دامنه فعاليتشان در حوزه شناخت ايران و مسائل مربوط به آن است، در يک گردهمايي کشوري گردهم آيند و نظرات، اطلاعات و احتياجات اطلاعاتي خود را با يکديگر به اشتراک بگذارند.

بر اين اساس، ثبت نام در اين جشنواره از تاريخ بيستم آبان ماه 1397 آغاز شد و با پايان گرفتن ثبت‌نام در روز 30 دي ماه 97، تعداد 65 تارنما براي شرکت در جشنواره اعلام آمادگي کردند که از اين تعداد، 44 تارنما در بخش حقيقي و 21 تارنما در بخش حقوقي قرار داشتند تا در 5 محور اصلي و يک بخش ويژه جشنواره به شرح ذيل به رقابت بپردازند.

1. تاريخ، فرهنگ و آداب و رسوم ايران

2. زبان، ادب فارسي، مشاهير و ايرانشناسان

3. هنر، معماري و باستان‌شناسي ايران

4. جغرافيا، حيات وحش، طبيعت، گردشگري ايران

5. سازمانها و مؤسسات مطالعاتي ايرانشناسي و  پايگاههاي خبري

بخش ويژه: خليج فارس

با پايان گرفتن مهلت ثبت‌نام، داوري تارنماهاي شرکت‌کننده در دو بخش فني و محتوايي انجام پذيرفت، تا برگزيدگان براساس ملاک‌هاي تعيين شده در هر بخش مشخص شوند. به همين منظور، مراسم معرفي و تقدير از برگزيدگان نخستين جشنواره تارنماهاي ايرانشناسي از ساعت 9 تا 11 روز دوشنبه ششم اسفند ماه 1397 در سالن محتشم بنياد ايران شناسي انجام مي شود.

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17478
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي