سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۷ : ۲۷ شماره: 17497
وزير ارتباطات مطرح کرد: توسعه همکاري هاي ايران و ارمنستان با تبادل يک قرارداد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به همکاري قبلي سه جانبه ميان ايران، ارمنستان و عراق در حوزه ترانزيت داده، گفت: نخستين گامي که امروز اجرايي شد، امضاي قرارداد همکاري فيمابين شرکت هايي از قطر، ارمنستان و شرکت ارتباطات زيرساخت ايران براي ترانزيت اطلاعات از مبدا خليج فارس به مقصد اروپا بود.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پس از ديدار و مذاکره با ياکوپ آرشاکيان وزير ارتباطات و حمل و نقل ارمنستان در کنفرانس خبري ضمن خير مقدم به وزير جوان ارمنستاني گفت: چندين سال است که ميان ايران و ارمنستان همکاري هايي در حوزه ICT آغاز شده که از جمله آنها به ترانزيت داده از عراق به اروپا از طريق ارمنستان اشاره کرد که از سال هاي گذشته براساس تفاهمنامه اي ميان ايران عراق و ارمنستان بوده است.

وي ادامه داد: براساس اين پيشينه خوب همکاري ها، امروز (چهارشنبه) در سفر آقاي نخست وزير ارمنستان و ملاقاتي با وزير محترم ارتباطات ارمنستان داشتيم و تلاش کرديم تا حوزه همکاري ها را گسترش دهيم. 
آذري جهرمي با بيان اينکه نخستين گامي که امروز اجرايي شد، امضاي قرارداد همکاري فيمابين شرکت هايي از قطر، ارمنستان و شرکت ارتباطات زيرساخت ايران براي ترانزيت اطلاعات از جنوب به شمال ايران و از مبدا خليج فارس به مقصد اروپا بود تا همکاري هاي مشترک و خوبي را آغاز کنيم.
وزير ارتباطات اظهار کرد: همچنين امروز تفاهم کرديم که همکاري ها را در مورد امنيت سايبري، برطرف کردن اختلالات فرکانسي در مرزهاي دو کشور و توسعه سطح همکاري ها در صادرات محصولات حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات و توسعه اقتصاد ديجيتال را با فعاليت هاي جديد، آغاز کنيم.
آذري جهرمي با اشاره به انجام مذاکرات اوليه و توافق بر روي محورها تصريح کرد: قرار شد در کار گروه مشترکي، برنامه هاي اجرايي آماده شود و بزودي در سفرم به ارمنستان، تفاهمنامه همکاري را با جزييات امضا کنيم.
وزير ارتباطات با بيان اينکه به ارمنستان به عنوان يک همسايه خوب و شريک تجاري نگاه مي کنيم، خاطرنشان کرد: اراده دو کشور بر توسعه سطح همکاري هاست و فکر مي کنيم ظرفيت ICT براي توسعه فعاليت هاي اقتصادي بسيار چشمگير خواهد بود.
وي با دعوت از وزير ارتباطات و شرکت هاي ارمنستاني براي حضور در نمايشگاه الکامپ، افزود: اميدوارم شاهد حضور شرکت هاي ارمنستاني و آقاي وزير در اين نمايشگاه باشيم و با همکاري مشترک سطح روابط اقتصادي را به طور قابل توجهي گسترش دهيم.
 
همکاري هاي مشترک
همچنين ياکوپ آرشاکيان وزير ارتباطات و حمل و نقل ارمنستان با اشاره به پتانسيل موجود همکاري در ارمنستان، ايران و کشورهاي منطقه، گفت: ايران و ارمنستان همکاري هاي خود را از قبل شروع کرده اند و منتظر پيوستن کشورهاي ديگر براي گسترش همکاري ها در منطقه هستيم و قدم هاي اول برداشته شده است و نوبت به استفاده از اين پتانسيل در زمينه هاي زيرساختي و حملات سايبري براي انجام همکاري ها هستيم.
وي با بيان اينکه ارمنستان آماده مي شود تا در حوزه ITU بتواند سرمايه گذاري بيشتري را انجام دهد و همکاري هايي را به صورت مشترک با ايران انجام دهد، افزود: مطمئن هستم دستاوردهاي خوبي را در آينده نزديک مي توانيم ميان دو کشور داشته باشيم.
انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17497
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي