سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۰ : ۱۴ شماره: 17501
واي‌فاي؛ متهم رديف اول در هک کاربران
به تازگي محققان و پژوهشگران امنيتي دريافته و اعلام کرده‌اند که کدهاي مخربي در تراشه‌هاي مربوط به مودم‌هاي واي‌فاي وجود دارد که امکان دسترسي هکرها به اطلاعات رد و بدل شده کاربران را مي‌دهد.

وايمکس نيوز- مدت‌هاست که محققان بسياري از امنيت ضعيف پروتکل‌هاي مودم‌هاي اينترنت بي‌سيم واي‌فاي مي‌گويند و همواره به کاربران واي‌فاي هشدار مي‌دهند که به امنيت سايبري در مودم‌هاي خانه يا محل کارشان اطمينان نکنند. با توجه به آنکه اين روزها امنيت سايبري و حفاظت از حريم خصوصي و اطلاعات شخصي کاربران از اهميت خاصي برخوردار شده است، کاربران بايد به مساله امنيت مودم‌هاي اينترنت واي‌فاي توجه بيشتري نشان داده و از راهکارهاي مختلفي براي افزايش ضريب ايمني و حفاظت از حريم خصوصي خود بهره‌گيري کنند.

با توجه به افزايش حملات سايبري، بدافزاري و سرقت اطلاعات شخصي و محرمانه کاربران، بسياري از هکرها و مجرمان سايبري درصدد نفوذ به حساب‌هاي کاربري و دستگاه‌هاي الکترونيکي کاربران متصل به اينترنت هستند تا بتوانند با سو استفاده از اطلاعات آن‌ها، به اهداف شوم خود دسترسي پيدا کنند.

تازه‌ترين اخبار و گزارش‌هاي منتشر شده حاکي از آن است که تراشه‌هاي موجود در دستگاه‌هاي مجهز به درگاه اتصال واي‌فاي (WiFi) داراي کدهاي مخرب و آلوده‌اي است که بدون نياز به تعامل با کاربر و بدون داشتن دسترسي مجاز بر روي دستگاه الکترونيکي موردنظر، هکرها و مجرمان سايبري قادر خواهند بود آنها را اجرا کرده و به اطلاعات شخصي کاربران موردنظر خود دسترسي يابند.

پيش‌تر نيز کارشناسان و تحليلگران فعال در حوزه امنيت سايبري خاطرنشان کرده بودند که امنيت شبکه اينترنت وايرلس و بي‌سيم واي‌فاي ( WiFi) تحت تأثير تلاش هکرها و مجرمان سايبري براي نفوذ به حريم خصوصي کاربران متصل به اينترنت واي‌فاي چندان امنيت بالايي نداشته و آنها قادر خواهند بود به تبلت، گوشي‌هاي هوشمند و لپ تاپ‌هاي مجهز به اينترنت وايرلس واي‌فاي نفوذ يافته و داده‌هاي موردنظر خود را به سرقت ببرند.

اين محققان و پژوهشگران امنيتي همچنين در اين گزارش اعلام کرده‌اند با گسترش روز افزون دستگاه‌هاي الکترونيکي و گجت هاي هوشمند مجهز به اينترنت اشيا (IoT) ، احتمال آسيب پذيري و نفوذ از طريق واي‌فاي بسيار بيشتر از پيش شده است بنابراين پيش بيني مي‌شود که بسياري از اين گجت‌هاي هوشمند به راحتي امکان دسترسي و نفوذ هکرها و مجرمان سايبري به حريم خصوصي افراد را مي‌دهد.

آمار حملات سايبري و هک در سال‌هاي گذشته به اوج خود رسيده است و با توجه به افزايش روزافزون حملات سايبري از سوي هکرها، کشورها و شرکت‌هاي کوچک و بزرگ بسياري در سراسر جهان، هدف اين‌گونه حملات قرار گرفته و آسيب‌ها و خسارات جبران‌ناپذيري را متحمل شده‌اند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17501
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي