سرویس کسب و کار ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۲۳ : ۴۰ شماره: 17503
آينده بازار کار در دست استارت‌آپ‌ها
معاون وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي مراکز آموزش فني و حرفه‌اي را پل ارتباطي ميان بازار کار و مراکز آموزشي عالي رسمي دانست و توسعه استارت‌آپها و فناوري‌هاي نوين را در آينده بازار کار موثر خواند.

وايمکس نيوز- سليمان پاک سرشت اظهار کرد: در حال حاضر بيش از 40 درصد مخاطبان کسب آموزش‌هاي مهارتي در مراکز فني و حرفه‌اي را فارغ‌التحصيلان دانشگاهي تشکيل مي‌دهند و طي مذاکرات صورت گرفته با وزارت علوم، دانشجويان به جاي آنکه بعد از دوران فارغ‌التحصيلي به مهارت‌هاي فني روي بياورند، مي‌توانند هنگام تحصيل آموزش‌هاي مهارتي ببينند.

وي مهارت آموزي را دغدغه امروز مسئولان و خانواده‌ها دانست و گفت: بسياري از خانواده‌ها در زمينه سرمايه‌گذاري بر فرزندان خود به ويژه در حوزه مهارت آموزي مشکل دارند به همين دليل علاوه بر ايجاد هم‌افزايي و تعامل ميان دستگاه‌ها براي پاسخگويي به مطالبات حوزه مهارت‌آموزي، لازم است با برنامه‌ريزي مناسب و اصولي در زمينه توسعه مهارت آموزي، خلأ سياست‌هاي توسعه کسب و کار را جبران کنيم.

به گفته معاون وزير کار، تغيير روش‌هاي آموزش در کيفيت بخشي آموزش‌ها اثرگذار است و موجب هماهنگي بيشتر بين صنعت و بازار کار و جذب بهتر نيروهاي کار پس از طي دوره‌هاي آموزش مهارتي مي‌شود.

پاک‌سرشت ورود تکنولوژي‌هاي جديد و ديجيتال به صنعت کشور را موجب ايجاد فاصله بين نيروهاي کار آموزش ديده و صنعت دانست و گفت: بايد نيروي انساني مورد نياز را با تحولات روز آشنا و در کيفيت آموزش‌ها تغييراتي حاصل کنيم تا بتوان آموزش‌هاي لازم را براي مشاغل آينده ارائه کرد.

رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي در پايان گسترش استارت‌آپ‌ها و فناوري‌هاي نوين را در آينده بازار کار و جذب متقاضيان کار مؤثر خواند.

به گزارش ايسنا، بر اساس آمارها نزديک به 23 هزار استارت‌آپ در ايران فعاليت دارند در حالي که در چهار سال گذشته تنها 4000 استارت‌آپ در کشور وجود داشت. قرار است مرکز حمايت از استارت‌آپ‌ها در ايران با توافق کشورهاي آذربايجان، روسيه و ترکيه ايجاد شود تا اکوسيستم جديدي را براي رشد استارت‌آپ‌ها و شرکت‌هاي دانش بنيان در سطح منطقه‌اي به وجود آورد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17503
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي