سرویس باندپهن ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۳ : ۲۲ شماره: 17521
آذری جهرمی در رودبار: عملیات تجهیز ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان گیلان آغاز شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری شهرستان رودبار با اشاره به مشکلات ارتباطی روستاهای این شهرستان از برقراری ارتباط ۵۲ روستا تاکنون و ۵۲ روستای دیگر در آینده خبر داد.

وایمکس نیوز- محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با سفر رییس جمهور به استان گیلان، به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در شورای اداری شهرستان رودبار با اشاره به مشکلاتی که توسط مسئولان شهرستان رودبار مطرح شد، اظهار کرد: برخی از مشکلات زیرساختی است و باید برنامه ای برای حل آن وجود داشته باشد.
وی با انتقاد از  برخی مدیران که منتظر حل مشکلات از طرف دیگران هستند، افزود: بیشتر کارها با توان، نیرو و حرکت خود مدیران در شهرستان و استان انجام شدنی است.

آذری جهرمی به مشکل آب شهرستان رودبار که توسط حاضرین مطرح شد، اشاره کرد و گفت: بعد از زلزله سال 69  باید مدیران آب استان و شهرستان گزارش دهند که برنامه توسعه آنها به چه میزان پیش رفته و مشکلات و نارسایی ها از کجا بوده که بتوانیم موضوع را پیگیری کنیم.

وی با تاکید به اینکه باید مشکلات به صورت مشخص و با برنامه مدون مستند شود، افزود: اگر مشکلات و مسائل شهرستان به صورت مدون و با برنامه ارائه نشود بعد از این جلسات مشکلات ادامه پیدا می کند و با حضور وزیر بعدی نیز این مسائل مجدد مطرح می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تولید 21 هزار تنی زیتون و درآمد بیش از 120 میلیاردی آن اشاره کرد و گفت: باید ثروت ایجاد شده از تولید منابع معدنی و فرآوری محصولات کشاورزی محاسبه شود تا بتوان برای اقتصاد شهرستان رودبار برنامه ریزی کرد و با پیگیری ها مشکلات را کاهش داد.

وی به مدیران شهرستان رودبار تاکید کرد: گزارش مدونی درباره مشکلات مربوط به آب، کشاورزی، تامین اجتماعی و معادن تهیه شود تا این موضوعات را بتوانیم از وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه پیگیری و نتیجه را اعلام کنیم.

آذری جهرمی در ادامه سخنان خود در این جلسه به وضعیت ارتباطات در روستاهای شهرستان رودبار اشاره کرد و گفت:  از اردیبهشت ماه سال جاری 52 روستای شهرستان رودبار دارای ارتباط شدند که 16 روستا بدون هیچگونه ارتباطی در 22 بهمن امسال دارای ارتباطات تلفن همراه شدند و 19 روستا نیز به ارتباطات نسل 3 و 4 دسترسی پیدا کردند.

وی از برقراری ارتباط در 52 روستای رودبار در سال آینده خبر داد و افزود: امروز با حضور رییس جمهور تجهیز 200 کیلومتر فیبر نوری در استان گیلان آغاز می شود که 73 درصد آن از شهرستان رودبار عبور می کند و به این وسیله بسیاری از مشکلات مربوط به دسترسی و ارتباطات برخی مناطق کاهش می یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به نصب 6 خودپرداز توسط پست بانک در روستاهای رودبار اشاره کرد و گفت: تمام این پروژه ها از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و در سال آینده پایان می یابد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به نگرانی و دغدغه علما و مراجع درباره فضای مجازی اشاره کرد و افزود: توسعه فضای مجازی که می تواند دارای فرصت های بسیار باشد، تهدیداتی هم دارد که دغدغه علما و مراجع به ما برای استفاده از فرصت ها کمک می کند.

آذری جهرمی با تاکید به اینکه اعتقادی به قطع کردن فضای مجازی ندارد، تصریح کرد: همین علما و مراجع از طریق فضای مجازی با 500 میلیون نفر مخاطب در کل دنیا در ارتباط هستند و اگر این فضا نبود امکان این ارتباط نیز وجود نداشت.

وی با بیان اینکه استفاده از تفکر و دستاوردهای 8 میلیارد انسان ارزشمندتر از یک شبکه محلی است، افزود: باید در این میدان ابزار خود را داشته باشیم و محصول خود را به دنیا عرضه کنیم که البته این کار با تلاش و مرارت به دست می آید.

وی افزود: با بیانیه «گام دوم» که ادامه مسیر و نقشه راه انقلاب است و مسوولیت اصلی بر دوش جوانان است، جوانان می توانند  مسوولیت های اساسی را عهده دار شوند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه مشکلات و مسائل این حوزه مانند خود آن بزرگ است، تصریح کرد: با همدلی و حمایت و خیرخواهی مراجع و علما که همیشه بوده است و تلاش جوانان برخی از خدمات ارائه شده است و در همین یک سال گذشته جوانان ایرانی بر اساس نیاز و توانمندی خود اقدامات ارزشمندی داشته اند.

وی به تحریم آی پی های ایرانی توسط شرکت اپل در سال های 87 و 88 اشاره کرد و افزود: با این حال استفاده از گوشی های اپل فراگیرتر شد، اما امسال با ایجاد محدودیت توسط این شرکت بر اساس آمار مستند، استفاده از این گوشی ها کاهش یافت چرا که نیازمندی های افراد مانند خدمات بانکی، حمل و نقل و دیگر خدمات از طریق این گوشی ارائه نمی شود و مردم به دریافت آن خدمات نیازمندند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه فضای مجازی فقط یک پیام رسان نیست، تاکید کرد:از  آنچه که باید انجام دهیم، فرو گذار نخواهم کرد.

بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای ورود به شهرستان رودبار با حضور در گلزار شهدای این شهر، به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17521
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي