سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۰ : ۲۳ شماره: 17525
عاملان دستکاري نظرات مردم شناسايي شدند
وزير ارتباطات از شناسايي عامل دستکاري در نظرات مردم مربوط به برنامه تلويزيوني خبر داد و گفت: گزارش کامل و با جزئيات فني چگونگي دستکاري نظرات مردم در جشنواره صداوسيما، نهايي و براي پليس ارسال شده است.

وايمکس نيوز-  تعداد بسياري از کاربران اپراتورهاي تلفن همراه طي روزهاي گذشته اعلام کردند پيامک تأييد رأي به يک برنامه‌ي تلويزيوني برايشان ارسال شده، در حالي که آن‌ها اصلاً در اين رأي‌گيري شرکت نکرده بودند و يا راي‌شان برنامه ديگري بوده است. اين موضوع از اختلال در سامانه رأي‌گيري بخش مردمي جشنواره تلويزيوني جام‌جم حاکي بود. محمدجواد آذري جهرمي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - همان زمان اعلام کرد آراي اعلام‌شده، واقعي نيستند و از بررسي اين موضوع و ارسال نتايج به صداوسيما و پليس فتا خبر داد.
 
وزارت ارتباطات مجوز نداده است
 البته پس از آن، دبير جشنواره تلويزيوني جام جم مدعي شد «جابجايي آراي نظرسنجي محبوب‌ترين برنامه صداوسيما را شرکتي که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.»، اما سيدجمال هاديان - رئيس مرکز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات - اين ادعا را رد کرده و گفت: تغيير آرا در شرکت طرف قرارداد تبليغات انحصاري صدا و سيما صورت گرفته است که هيچ مجوزي از وزارت ارتباطات ندارد.
 ‎هم‌چنين وزير ارتباطات، با تاکيد بر شفاف‌سازي در اين زمينه در پست توئيتري نوشت: ‏شرکت‌هاي ارزش افزوده و USSD مجوزي از وزارت ICT ندارند و فعاليت آن‌ها مطابق قانون تجارت است، اگر آنگونه که در بخش‌هاي خبري سيما طرح شد، فعاليت آن‌ها بايد با اخذ مجوز از وزارت ICT باشد، مطابق مصوبه 192 کميسيون تنظيم مقررات، تبليغ يا فعاليت آن‌ها سريعاً در صداوسيما متوقف شود.
 در نهايت آذري‌جهرمي از شناسايي عامل دستکاري در نظرات مردم خبر داد و در توئيتر نوشته است: گزارش کامل و با جزئيات فني چگونگي دستکاري نظرات مردم در جشنواره صداوسيما، نهايي و براي پليس ارسال شد. عامل دستکاري در نظرات مردم شناسايي شده است. هک يا اختلال منتفي است. طبيعتاً شناسايي آمر يا آمران و انگيزه آن‌ها را پليس پيگيري خواهد کرد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17525
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي