سرویس ارتباطات ثابت ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱ : ۱۵ شماره: 17532
به همت روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات؛ نخستين جشنواره فيلم مردمي توسعه ارتباطات روستايي برگزار مي‌شود
نخستين جشنواره فيلم 90 ثانيه‌اي «توسعه ارتباطات روستايي» با عنوان «قاب توسعه»، باهدف اطلاع‌رساني درباره سرعت توسعه ارتباطات در روستاها و تأثير آن بر زندگي روستائيان و مهاجرت معکوس، از قاب لنز مردم برگزار مي‌شود.

وايمکس نيوز- بهره‌گيري از فناوري اطلاعات و ارتباطات تأثير مستقيمي در توانمندسازي و روند توسعه روستاهاي کشور دارد و همچنين توجه به ICT روستايي مي‌تواند از ابعاد مختلف در توسعه پايدار روستايي مؤثر واقع شود.

توسعه ارتباطات روستايي به‌عنوان بخش مهمي از وظايف وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم در دستور کار قرارگرفته است که گزارش‌ها حاکي از آن است، ايجاد حلقه‌هاي ارتباطي در روستاها توانسته زندگي روستايي مردم را در حوزه‌هاي مختلفي ازجمله آموزش، بهداشت، بازاريابي و دادوستد، درآمد، گردشگري دستخوش تغييراتي کند و در برخي روستاها منجر به مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شود.

در همين راستا روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات باهدف آگاهي بخشي و اطلاع‌رساني درباره توسعه ارتباطات و افزايش پوشش اينترنت در روستاها و تأثير آن بر توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اقدام به برگزاري مسابقه فيلم 90 ثانيه‌اي «توسعه ارتباطات روستايي» با عنوان «قاب توسعه» کرده است.

اين مسابقه با موضوعاتي نظير توسعه بوم‌گردي و گردشگري محلي، توسعه صنايع‌دستي، تسهيل مبادلات مالي، توسعه آموزش و بهداشت به‌واسطه توسعه ارتباطات و افزايش پوشش ارتباطي اينترنت، پست و پست‌بانک برگزار مي‌شود.

متقاضيان مي‌توانند هم‌زمان با سفرهاي نوروزي خود به روستاهاي کشور، اين فيلم‌ها را تهيه و تا تاريخ 30 فروردين‌ماه 1398 به آدرس filmerosta@ict.gov.ir با فرمت MP4 ارسال کند. به ده نفر از برگزيدگان اين مسابقه جايزه 10 ميليون ريالي اهدا مي شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17532
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي