سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲ : ۳۳ شماره: 17537
دستگاه‌هاي حاکميتي و عمومي به دولت الکترونيک بپيوندند
رييس کميته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي با پيوستن به دولت الکترونيک بايد در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر نياز جامعه به اين کالاي اساسي جامعه را تامين کنند.

وايمکس نيوز- رمضانعلي سبحاني‌فر گفت: امروز صنعت آي تي و آي سي تي مثل گذشته کالايي لوکس و غيرضرور نيست بلکه همچون سبد کالايي در شمار اساسي‌ترين و ضروري‌ترين مايحتاج شهروندان ايراني قرار دارد. فعاليت در بستر آي تي و آي سي تي امروز جزو مايحتاج اوليه خانواده‌هاي ايراني است بنابراين همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي بايد با تبعيت از دولت الکترونيک اين کالاي مورد نياز جامعه را در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر در اختيار جامعه قرار دهند.

نماينده مردم سبزوار در مجلس در ارزيابي از وضعيت صنعت آي تي و آي سي تي در سال 1397، گفت: با اقدامات خوب وزير جوان، کارآمد و پرانرژي ارتباطات و فناوري اطلاعات امروز وضعيت صنعت آي تي و آي سي تي در شرايط خوبي قرار دارد. اين دو زيرساخت نقش مهمي در توسعه، بهره‌وري، ارزش افزوده، اشتغال و فرهنگ جامعه دارد. مديريت قابل قبول جهرمي در اين صنعت موجب شتاب، سرعت و تقويت امنيت شبکه و تکميل زيرساخت‌هاي مرکز ملي تبادل اطلاعات شد. دولت الکترونيک براي اوليه بار از رشدِ چشمگيري در سال 1397 برخوردار شد. زيرساخت‌هاي قرار گرفتن اطلاعات دستگاه‌ها به ويژه اطلاعات ناجا، دستگاه قضايي و شهرداري از جنبه سخت‌افزاري و نرم‌افزاري فراهم شد اما با استقبال چندان اين دستگاه‌ها روبرو نشد و اشتراک‌گذاري اطلاعات دستگاه‌ها در مرکز ملي تبادل اطلاعات پيشرفت مناسبي نداشت. دستگاه‌هاي مذکور بايد در بستر تعامل و همکاري با دولت الکترونيک اطلاعات و آمار خود را در  حد ضرورت  و مورد نياز جامعه در اختيار همه شهروندان ايراني قرار دهند.

وي از هزينه چند ده ميليارد تومان در مرکز ملي تبادل اطلاعات کشور خبر داد و افزود: اين حجم سرمايه‌گذاري براي به صفر رساندن فساد اداري و مالي، بهبود راندمان، کيفيت و سرعت خدمات‌رسانيِ به مردم و کاهش هزينه‌ها و اتلاف وقت مراجعان به دستگاه‌ها به همراه بهبود کيفيت و دسترسي فراگير و راحت‌تر  مردم به خدمات و اطلاعات مورد نياز  در بستر آي تي و آي سي تي انجام شد از اين رو انتظار بود در سال 1397 پهناي باند و خدمات ارائه شده در اين بستر بيش از سال 1396 باشد. قيمت پهناي باند در کنار خدمات ارائه شده تحت وب بايد کاهش يابد تا استفاده از آن براي همه ايرانيان مقرون به صرفه شود. ارائه خدمات آي تي و آي سي تي در بستر تلفن همراه و ثابت بايد فراگيرتر از گذشته دنبال  شود اما قبل از آن، پوشش دهي و آنتن دهي تلفن همراه به ويژه در نقاط کور داخل شهرها و مناطق دور افتاده روستايي بايد در اولويت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات قرار بگيرد.

سبحاني‌فر متذکر شد: با توجه به تشديد تحريم هاي اقتصادي غرب بر ضد مردم کشورمان يکي از بهترين شيوه هاي پوشش‌دهي و آنتن‌دهي تلفن همراه،  فعال شدن رومينگ همراه اول، رايتل و ايرانسل انجام است تا هر سه اپراتور بتوانند از ظرفيت‌هاي يکديگر براي ارائه خدمات استفاده کنند البته قرارداد رومينگ تلفن همراه بين سه اپراتور کشور در اواخر سال 1397 منعقد شد که اميدوارم اين قرار داد پس از تعطيلات نوروز 98 به صورت کامل اجرايي شود تا همه اپراتورها بتوانند در بستر امکانات و تجهيزات اپراتوري که در  مناطق محروم و دور افتاده حضور دارد به مردم خدمت‌رساني کند.

نماينده مردم سبزوار در مجلس ابراز اميدواري کرد: ان‌شاءالله در سال 1398 توسعه تلفن همراه و ثابت و خدمات آي تي و آي سي تي در اين بستر  از محل اعتبارات Uso توسط اپراتورهاي موجود يا اپراتورهاي جديد در همه روستاهاي کشور اجرايي شود. همچنين اميدوارم در اين سوال بتوان امکانات، خدمات و  سرويسهاي بهتر و بيشتري در اختيار مردم قرار داده شود تا صنعت آي تي و آي سي تي موجب رشد و توسعه چشمگير و جهشي همه بخشهاي کشور با کمترين هزينه و سريعترين زمان تحقق يابد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17537
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي