سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲ : ۳۶ شماره: 17538
ساعت‌هاي هوشمند به حفظ سلامتي کمک مي‌کند
نتايج تحقيقات صورت گرفته نشان مي‌دهد که ساعت‌هاي هوشمند اپل واچ قادر است به حفظ سلامتي کاربرانش کمک کند.

وايمکس نيوز- با توجه به افزايش روزافزون محبوبيت و استقبال بي نظير کاربران و علاقمندان به محصولات فناوري و گجت هاي هوشمند همچون ساعت هوشمند، حالا به نظر مي‌رسد که اپل به عنوان توسعه دهنده و توليدکننده ساعت‌هاي هوشمند اپل واچ، سردمدار توسعه دهندگان ساعت‌هاي هوشمندي است که از زمان معرفي و عرضه آنها به بازار، جان بسياري از کاربرانش را نجات داده‌اند و منجر به حفظ وضعيت سلامت آنها شده است.

بر اساس گزارشي که در وب سايت phonearena آمده است ، ساعت‌هاي هوشمند نظير اپل واچ قابليت‌هايي نظير سنجش هوشمند ضربان قلب، فشار خون، فعاليت‌هاي ورزشي و تحرک فردي، ميزان و کيفيت خواب در کنار جلوگيري از افتادن از ارتفاع نظير پله و سنگ و صخره‌هاي کوه را داراست که همگي با اعلان و نوتيفيکيشن به کاربران اين امکان را مي‌دهد تا از وضعيت سلامت و بدن خود اطلاع پيدا کنند تا در صورت لزوم و مشاهده هرگونه علائم غيرعادي، به پزشک مربوطه مراجعه کنند.

به همين دليل، بسياري از تحليلگران و کارشناسان با انجام تحقيقات جديد صورت گرفته اعلام کرده‌اند که همراه داشتن، خريداري و استفاده از ساعت‌هاي هوشمند مي‌تواند کمک بسزايي به سالم ماندن کاربران کند و از اتفاقات ناگهاني و ناگواري همچون سکته‌هاي قلبي، مشکلات قلب و عروق، تنگي نفس و افزايش ناگهاني فشار خون که مي‌تواند منجر به مرگ شود، جلوگيري به عمل بياورد.

با توجه به افزايش روزافزون محبوبيت و استقبال بي نظير کاربران و علاقمندان از ساعت‌هاي هوشمند و هم‌زمان با رکود بي‌سابقه در بازارهاي جهاني موبايل، بسياري از غول‌هاي تکنولوژي و شرکت‌هاي توليدکننده گوشي به سمت و سوي توليد، طراحي و عرضه ساعت‌هاي هوشمند روي آورده‌اند.

يکي از نخستين و موفق‌ترين ساعت‌هاي هوشمند موجود در جهان، اپل واچ است که در سال‌هاي اخير از زمان عرضه اولين نسل از آن، با استقبال بي نظيري از سوي کاربران و علاقمندان به محصولات تکنولوژي مواجه شده است.

قبلاً گزارش‌هاي زيادي در فضاي مجازي منتشر شده بود که نشان مي‌داد اپل با همکاري شرکت‌هاي فعال در صنعت پزشکي مي‌خواهد به رشد و تکميل گجت هاي پوشيدني خود نظير اپل واچ بپردازد و حالا به نظر مي‌رسد که موفق شده است با افزودن قابليت امکان ثبت نوار قلب و وضعيت ضربان قلب، وضعيت و حال کاربران را نمايش داده و در صورت بروز مشکل، به کاربر هشدار داده و نوار قلب وي را ضبط کند. گفتني است اين قابليت به تأييد سازمان غذا و داروي آمريکا نيز رسيده است.

روند ثبت نوار قلب بدين صورت است که کاربر در صورت بروز مشکل يا هرگونه احساس ناراحتي در ناحيه قلب، مي‌تواند با نگه داشتن انگشت خود روي گزينه ثبت نوار قلب به مدت 30 ثانيه، نسخه نوار قلب خود را در قالب يک فايل پي‌دي‌اف (PDF) از اپل واچ دريافت و دانلود کند که کاربر قادر خواهد بود با مراجعه و نمايش نوار قلب مذکور به پزشک معالج، مشکلات احتمالي خود را برطرف و درمان کند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17538
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي