سرویس ICT داخلي ۱۳۹۸/۱/۵ - ۶ : ۴۷ شماره: 17543
کد رایگان #112*780* برای کمک به سیل زدگان مناطق شمالی کشور اختصاص یافت
وزیر ارتباطات با اعلام اختصاص کد رایگان ستاره 780، ستاره 112، مربع برای کمک به جبران خسارات سیل زدگان در مناطق شمالی کشور، اقدام به انتشار آخرین اطلاعات جاده‌های بین شهری و روستایی آسیب دیده در سیلاب استان گلستان، استخراج شده از داده‌های ماهواره‌ای کرد که می تواند در ستاد بحران برای تقسیم مسوولیت بین دستگاه های حاضر در صحنه و نظم دهی به امدادها مورد استفاده قرار گیرد.

تی آی سی نیوز- روز شنبه آذری جهرمی طی توییتی از اقدام برای اختصاص کدی از ستاره مربع رایگان (USSD) برای نهادهای امدادی توسط اپراتورهای تلفن همراه خبر داد و نوشت: ستاره‌مربع‌ها برای خدمت به مردم طراحی شده‌اند نه خالی کردن جیب آنها با بخت‌آزمایی ها. بنابراین از مدیران اپراتورها خواستم برای امداد رسانی در مواقع بحران، یک سرویس ستاره مربع رایگان برای نهادهای امدادی طراحی کنند تا آنها از نیاز خدماتی آسیب‌دیدگان به صورت منطقه‌ای و به لحظه مطلع گردند.
حالا امروز (یکشنبه چهارم فروردین) وزیر ارتباطات با اشاره به اختصاص کد *780*112# برای کمک به سیل زدگان شمال کشور، اعلام کرد که مردم می توانند در صورت تمایل برای کمک به جبران خسارات سیل زدگان در مناطق شمالی کشور علاوه بر کد بالا از طریق شماره حساب 99999 و شماره کارت بانکی 5894631850259730 بنام جمعیت هلال احمر اقدام کنند.
وزیر جوان کابینه دولت تدبیر و امید به همین بسنده نکرد و در اینستاگرام با انتشار مطلبی تحت عنوان «به همه نیاز است»، نوشت: امروز صبح که از دوستان هلال احمر پیگیر وضعیت سیل در شمال‌کشور بودم، از همت عالی امدادرسانان گفتند و خواستار کمک مالی بودند.
وی با بیان اینکه اکنون هشتگ زدن کافی نیست و همه‌با‌هم باید کمک کنیم، افزود: همسرم و من حقوق اسفندماه ‌مان را و فرزندانم عیدی‌هایشان را، برای کمک به عزیزان آسیب دیده در سیل گلستان و مازندران اختصاص دادیم.
آذری جهرمی همچنین برای گسترش و فراگیر شدن موضوع این پویش انسانی، ادامه داد: از همه شما مردم دلسوز و دوست‌داشتنی، دکتر جهانگیری معاون اول محترم، دکتر قالیباف گرامی، رامبد جوان و جناب خان عزیز و علیرضا بیرانوند دروازه‌بان محبوب تیم ملی کشورمان دعوت می‌کنم به این پویش بپیوندید.
وزیر ارتباطات بعد از آن با انتشار مشخصات راه های آسیب دیده شهرستان های «آق قلا» و «گمیشان» در استان گلستان با تفکیک مناطق روستایی که بیشترین حجم خسارات را از سیل اخیر به خود دیده اند، در مورد آن نوشت: آخرین اطلاعات جاده‌های بین شهری و روستایی آسیب دیده در سیلاب گلستان، استخراج شده از داده‌های ماهواره‌ای که این اطلاعات برای ستاد بحران برای تقسیم مسئولیت بین دستگاه های حاضر در صحنه و نظم دهی به امدادها مناسب است.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17543
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي