سرویس ارتباطات ثابت ۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱ : ۱۶ شماره: 17555
گزارش وزير ارتباطات از سيل پلدختر: نصب بالن اينترنتي و ايجاد خط تلفن اضطراري در پلدخت
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به وضعيت ارتباطي در پلدختر گفت: وضعيت ارتباطي در پلدختر به حالت عادي بازگشته و بالن اينترنتي نيز نصب شده است.

تي آي سي نيوز- محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات که در منطقه سيل زده پلدختر به سر مي برد اظهار کرد: با تلاش هاي صورت گرفته ارتباط در همه شهرهاي استان لرستان برقرار است و در پلدختر نسل دوم و پيامک ها فعال شده است.
وي با اشاره به احداث فيبرنوري در پلدختر تصريح کرد: فيبرنوري قديمي از بين رفته که فيبرنوري  جديد جايگزين آن شده و نخستين سايت نسل چهار تلفن همراه نيز آغاز به کار کرده و بالن اينترنتي در پلدختر نصب شده است.
وزير ارتباطات بيان کرد: برنامه ريزي کوتاه مدت از سوي وزارت ارتباطات براي بازسازي تجهيزات از بين رفته در نظر گرفته شده است.
وي با بيان اينکه اساسي ترين زيرساخت ها، زيرساخت بانکي است تصريح کرد: اولويت ما ايجاد فعاليت بانکي است و پست بانک و بانک انصار فعال شده اند، با هماهنگي شرکت پارسيان 500 دستگاه پوز براي تجارت الکترونيک به اين مناطق ارسال شده است.
 
وي افزود: خط تلفن جديد براي تماس هاي  اضطراري مانند: پليس و نيروهاي انتظامي، بيمارستان و اورژانس راه اندازي شده است.
وزير ارتباطات خاطرنشان کرد: وضعيت ارتباطات در پلدختر عادي شده و ظرفيت آن تا 4برابر  افرايش پيدا کرد.
 آذري جهرمي تاکيد کرد: ارايه خدمات رايگان به مردم تمديد و ادامه مي يابد.
وي با بيان اينکه حجم تخريب هاي صورت گرفته غيرقابل باور است خاطرنشان کرد: روز گذشته به صورت تصادفي از برخي مناطق آسيب ديده بازديد کرديم اگرچه گلايه هايي بود اما مردم برخورد خوبي داشتند.
وي گفت: خسارت سيل هاي اخير به سيستم ارتباطي کشور حدود 1500 ميلياردتومان و به پلدختر حدود 300 تا 350 ميلياردتومان برآورد مي شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17555
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي