سرویس باندپهن ۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱ : ۳۹ شماره: 17559
نیمه اول سال 98محقق می‌شود؛ بهره برداری از پروژه ملی «نور 2»/ ایجاد 13هزار کیلومتر فیبرنوری
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از اتمام پروژه ملی " نور 2 "با هدف ایجاد و بهره برداری از 13هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور تا پایان نیمه اول سال 98خبر داد.

تی آی سی نیوز- اسماعیل رادکانی با اشاره به پیشرفت پروژه توسعه شبکه فیبرنوری در کشور (نور 2) و اولویت بهره برداری از این پروژه در سال 98 اظهار داشت: تا پایان نیمه اول سال 98 این پروژه به اتمام می‌رسد.

وی هدف‌گذاری برای این پروژه ملی را ایجاد و اجرای بیش از 13 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور عنوان کرد و گفت: تاکنون پیشرفت بالغ‌ بر 80 درصد در این پروژه حاصل‌شده است و در هفته دولت سال 98 به بهره‌برداری سراسری می‌رسد.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه هم‌اکنون بهره‌برداری از این پروژه به‌صورت موردی صورت می‌گیرد، ادامه داد: برای مثال فیبرنوری در مسیر تهران تا مشهد به‌صورت کامل زیر بار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تأمین تجهیزات فیبرنوری در این پروژه توسط تولیدات بومی صورت گرفته است، اضافه کرد: عمده کار در این پروژه صورت گرفته و فیبر مورد احتیاج تأمین‌شده است که امیدواریم در مهلت مقرر بهره برداری تکمیلی از این پروژه صورت گیرد که با افتتاح آن، شبکه فیبرنوری کشور جهش عظیمی خواهد داشت.

رادکانی تاکید کرد: تاکنون بیش از 70 هزار کیلومتر فیبرنوری در 350 شهر و چند هزار روستا در کشور ایجاد شده است. در پروژه «نور»، هدف افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور است که با اجرای آن، ظرفیت شبکه فیبرنوری به نزدیک به 84 هزار کیلومتر می‌رسد.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17559
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي