سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۸/۱/۱۵ - ۱۵ : ۴۴ شماره: 17560
حذف قابليت آزاردهنده واتس اپ
واتس اپ يکي از قابليت‌هاي آزاردهنده مربوط به تشکيل گروه‌هاي مختلف در اين برنامه را حذف کرد تا ديگر هر کسي نتواند افراد مختلف را بدون اجازه به گروه مدنظر خود اضافه کند.

تي آي سي نيوز- تا پيش از اين هر کسي که شماره تلفن همراه فرد ديگري را در اختيار داشت، مي‌توانست بدون کسب اجازه، وي را به عضويت هر گروهي در آورد. به بيان ديگر هيچ ساز و کاري براي کسب موافقت افراد در نظر گرفته نشده بود و اين مساله موجب نقض گسترده حريم شخصي افراد مي‌شد.

واتس اپ اعلام کرده اين وضعيت را تغيير خواهد داد تا مشخص شود چه افرادي مي‌توانند بدون کسب اجازه سايرين را به عضويت گروهي درآورند و چه کساني بايد بابت اين کار از اشخاص اجازه بگيرند. از اين پس سه بسته بندي در اين زمينه اعمال مي‌شود و کاربران واتس اپ مي‌توانند سه گزينه هيچکس، افراد موجود در فهرست تماس و همگان را انتخاب کنند.

در صورت اعمال محدوديت تنها ارسال لينک دعوت به عضويت ممکن است و اين لينک در صورت عدم استفاده بعد از 72 ساعت از کار مي‌افتد. تنظيمات مربوطه از طريق مسير تنظيمات، حساب شخصي، حريم شخصي و گروه‌ها در دسترس است. قرار است اين خدمات ظرف چند هفته آينده در دسترس همه کاربران واتس اپ قرار بگيرد.

مبنع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17560
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي