سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۲۳ : ۴۷ شماره: 17568
آمازون با پرتاب 3000 ماهواره اينترنت پرسرعت ارائه مي‌دهد
شرکت آمازون تاييد کرده که قصد دارد با پرتاب 3000 ماهواره به فضا شبکه‌اي بي همتا را براي ارائه خدمات اينترنت پرسرعت در جهان راه‌اندازي کند.

تي آي سي نيوز- طرح آمازون در اين زمينه Kuiper نام گرفته است. ماهواره‌هاي يادشده در مداري نزديک به زمين حرکت خواهند کرد و راه اندازي اينترنت از اين طريق خبري خوشحال کننده براي افرادي است که در نواحي دورافتاده و کمتر توسعه يافته جهان زندگي مي کنند.

آمازون جزئيات مربوط به اين طرح خود را با اتحاديه بين المللي مخابرات سازمان ملل در ميان گذاشته است. آمازون تنها شرکتي نيست که قصد دارد چنين طرح هايي را به اجرا بگذارد. شرکت اسپيس ايکس به رياست الون ماسک و شرکت OneWeb متعلق به ايرباس هم قصد دارند طرح هاي مشابهي را به اجرا بگذارند. در ماه فوريه OneWeb شش ماهواره را براي اجراي مرحله اول اين طرح به فضا پرتاب کرد.

چند شرکت ديگر مانند LeoSat Enterprises و Telesat کانادا هم در حال ايجاد شبکه اي متشکل از صدها يا هزاران ماهواره کوچک براي ارائه خدمات ارتباطي و مخابراتي بر روي زمين هستند.

در ابتداي سال جاري ميلادي، شرکت Blue Origin متعلق به جف بزوس هم قراردادي را با شرکت کانادايي  Telesat به منظور پرتاب ماهواره‌هاي متعدد به فضا امضا کرد.

منبع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17568
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي