سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰ : ۲۱ شماره: 17590
مغز انسان در آينده نزديک به اينترنت متصل مي شود
گروهي از محققان بين المللي پيش بيني مي کنند در دهه هاي آتي به طور نامحسوس مغز افراد را به ابر حسابرسي رايانه‌ها متصل کنند تا اطلاعات را به طور واقعي از اينترنت جمع آوري کند.

تي اي سي نيوز- دانشمندان و محققان پيشرو معتقدند مسير توسعه و پيشرفت در رايانه‌هاي جامعه و فناوري زيستي به مغز انسان منتهي مي‌شود.

در گزارشي که به تازگي در نشريه Frontiers in Neuroscience منتشر شده، گروهي از دانشمندان بين‌المللي پيش بيني مي‌کنند طي دهه‌هاي آتي پيشرفت‌هاي بنياديني در بخش «اتصال مغز / ‏ابر حسابرسي» وجود دارد.

آنها معتقدند انسان‌ها با استفاده از ترکيب فناوري‌هاي نانو، هوش مصنوعي و علم رايانش مي‌توانند به طور نامحسوسي مغز افراد را به ابر حسابرسي رايانه‌ها متصل کنند تا اطلاعات را به طور واقعي از اينترنت جمع‌آوري کند.

به گفته «رابرت فريتاس جونيور» محقق ارشد اين پژوهش ناوگاني از نانوبات ها در مغز انسان قرار مي‌گيرد و به عنوان ابر رايانه عمل کنند. اين نانوبات ها مي‌توانند اطلاعات را به شکل ماتريکسي در مغز دانلود کنند.

فريتاس مي‌گويد: اين دستگاه‌ها مي‌توانند عروق انسان را مسيريابي کنند، از موانع خوني-مغزي رد شوند و به طور دقيق در سلول‌هاي مغزي قرار گيرند.

آنها مي‌توانند به طور بي سيم اطلاعات کدگذاري شده را از يک شبکه ابررايانه مبتني بر ابر براي نظارت و استخراج اطلاعات به طور واقعي به مغز منتقل کنند.

اين اتصالات فقط مربوط به اتصال انسان‌ها و رايانه‌ها نيست. شبکه‌اي از مغزها مي‌تواند به ايجاد يک ابر مغز جهاني منجر شود که افکار انسان‌ها را جمع‌آوري مي‌کند.

اما براي دسترسي به چنين سطحي از رايانش ابري و مغز بايد پيشرفت‌هاي مهمي در فناوري و علم پزشکي به وجود آيد.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17590
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي