سرویس گوناگون ۱۳۹۸/۲/۵ - ۰ : ۱۴ شماره: 17640
تذکر رهبر انقلاب به صدا و سيما: روش‌هايي شبيه بخت‌آزمايي را ترويج نکنيم
رهبر معظم انقلاب تاکيد کردند بايد روحيه انتظار براي ثروت بادآورده را از بين ببريم و روشهايي شبيه بخت آزمايي را ترويج نکنيم که دستگاههاي مختلف از جمله صدا و سيما بايد متوجه اين معنا باشند.

ticnews - ايشان در بخشي از بيانات خود در آغاز هفته‌ي کار و کارگر در ديدار هزاران نفر از کارگران صنايع مختلف، توانايي‌هاي ملت ايران و جوانان پرتلاش و خوش استعداد ميهن را بسيار فراتر از وضع فعلي خواندند و خاطرنشان کردند: بايد فرهنگ کار و توليد و تلاش را ترويج دهيم و روحيه انتظار براي ثروت بادآورده را از بين ببريم و روشهايي شبيه بخت آزمايي را ترويج نکنيم که دستگاههاي مختلف از جمله صدا و سيما بايد متوجه اين معنا باشند.

ايشان با استناد به آيه شريفه قرآن کريم دستاورد حقيقي انسان را حاصل سعي و تلاش او برشمردند و افزودند: رشد فرد و جامعه در گرو اراده و همت و تلاش است و جوامعي که در دنيا از لحاظ مادي رشد کرده‌اند، بر اثر همين عوامل بوده است چراکه خداوند وعده داده به کساني که براي دنيا هم کار مي‌کنند، کمک خواهد کرد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «رفاه ملت» و «رشد اقتصادي، فناوري و علمي» را در کنار «معنويت و پيشرفت اخلاقي»، از اهداف اصلي نظام اسلامي خواندند و خاطرنشان کردند: تحقق اين اهداف به کار و تلاش مستمر نياز دارد.
ايشان گفتند: هدف از بيان گام دوم اين بود که بايد با همان انگيزه و همت بلندي که کشور را از زير لگد مستکبران خارج کرد به حرکت پرشور براي رسيدن به قله‌هاي بلند پيشرفت و عزت ادامه داد.
منبع: انتخاب
انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17640
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي