سرویس ICT داخلي ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۱ : ۱۱ شماره: 17719
به مناسبت 27 ارديبهشت روز جهاني ارتباطات انجام مي شود؛ رونمايي از برخي پروژه هاي ارتباطي در کشور
از چند پروژه‌ بزرگ ارتباطي در حوزه فناوري اطلاعات، توسعه ارتباطات روستايي و خدمات پستي با حضور آذري جهرمي رونمايي مي شود.

ticnews-   بيست وهفت ارديبهشت (17 مي) هر سال مصادف با روز جهاني ارتباطات است.

دليل اين نامگذاري جلب توجه دولت‌ها و مردم جهان به اهميت مقوله ارتباطات و ‏فناوري اطلاعات است.

امروزه، قدرت در درست جوامعي است که از نيرومند ترين شبکه هاي ارتباطي و به تبع آن، از بيشترين اطلاعات برخوردار باشند و اين حقيقت انکار ناپذير، تمدن حاکم بر تمدن کنوني جهان است .

هولين ژائو دبير کل اتحاديه بين‌المللي مخابرات، در پيام امسال خود به مناسبت روز جهاني ارتباطات گفته است: تدوين استانداردها، يکي از ارکان اساسي مأموريت‌هاي ITU، به عنوان آژانس تخصصي سازمان ملل در زمينه ارتباطات و فناوري اطلاعات است. اگر دوست داريد به اينترنت وصل شويد، از تماشاي يک رويداد ورزشي در تلويزيون لذت ببريد، در ماشين خود راديو گوش کنيد يا از گوشي هوشمند خود فايل تصويري تماشا کنيد، اين استانداردهاي ITU هستند که اين امکان را فراهم مي‌سازند.

هولين ژائو در اين پيام، از کشورهاي عضو ITU، صاحبان صنايع، شرکت‌هاي کوچک و بزرگ و دانشگاه‌ها، همچنين آژانس‌هاي خواهرخوانده سازمان ملل، شرکاي خود و همه سهامداران درخواست کرده است از برنامه کاهش شکاف استانداردسازي ITU  که رفاه و کاميابي براي همه را در پي خواهد داشت، حمايت کنند.

‏بر اساس اين گزارش، به مناسبت روز جهاني ارتباطات از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات روز يکشنبه 29 ارديبهشت از پروژه توسعه روستايي، يک پروژه خدماتي در حوزه پست و چند پروژه فناوري اطلاعات با حضور آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات رونمايي مي شود.

 

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17719
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي