سرویس کسب و کار ۱۳۹۸/۴/۱۱ - ۱۶ : ۷ شماره: 17848
رییس دانشکده پست و مخابرات خبر داد: آموزش اقتصاد دیجیتال برای شکل گیری کسب و کارهای نو
رییس دانشکده پست و مخابرات از برگزاری سمینار مشترک آموزشی مشترک با اتحادیه جهانی مخابرات در هفته آینده خبر داد و گفت: در این سمینار 60 نماینده از شرکت های داخلی و نمایندگان 16 کشور آسیایی شرکت خواهند داشت تا شاهد انتقال تجربیات بین المللی در حوزه اقتصاد دیجیتال باشیم.

پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات- صادق عباسی شاهکوه رییس دانشکده پست و مخابرات در گفت وگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از برگزاری سمینار آموزشی مشترکی با اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در هفته آینده خبر داد و گفت: سمینار آموزشی اقتصاد دیجیتال و مهارت‌ های مورد نیاز در اقتصاد دیجیتال از 15 تیرماه به مدت پنج روز با حضور نمایندگانی از کشورهای آسیایی در تهران برگزار می شود.

وی از حضور نمایندگان 16 کشور آسیایی در این کارگاه خبر داد و افزود: سه نفر از آنها مشاوران برجسته اتحادیه جهانی مخابرات هستند و بقیه نماینده کشورهای دیگری هستند که آماده انتقال تجربه خودشان در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.
عباسی با اشاره به حضور 60 نفر از نمایندگان شرکت های داخلی در این کارگاه اظهار کرد: این سمینار در 24 نشست تخصصی برنامه ریزی شده که بیشتر موضوعات مربوط به اقتصاد دیجیتال و مهارت های آن را پوشش می دهد.
رییس دانشکده پست و مخابرات انتقال مهارت های بین المللی در حوزه اقتصاد دیجیتال را یکی از کارکردهای این سمینار عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری چنین سمیناری نخستین تجربه آموزشی بین المللی در حوزه دیجیتال محسوب می شود هرچند که در گذشته دانشکده پست و مخابرات در سال های قبل کارگاه های بین المللی موفقی در حوزه های مختلف برگزار کرده است.
وی برگزاری سمینار مهارت آموزی در حوزه اقتصاد دیجیتال را یکی از برنامه ها در راستای درخواست وزیر ارتباطات از دانشکده پست و مخابرات دانست و افزود: بنابراین برگزاری این سمینار نقطه شروع خوبی برای این دانشکده برای ورود به حوزه اقتصاد دیجیتال است.

عباسی با اشاره به بررسی کشورهای مختلف در حوزه اقتصاد دیجیتال تصریح کرد: همه کشورها یک مجموعه مشخصی را در حوزه اقتصاد دیجیتال در نظر نمی گیرند اما در همه دنیا از جمله ایران، یکی از منابع اشتغال در دو سه سال اخیر حوزه مربوط به اقتصاد دیجیتال است که بطور مثال اپلیکیشن نویسی موبایل از آن جمله است که اگر آموزش خوبی در این حوزه صورت گیرد، می تواند کمکی باشد برای شکل گرفتن کسب و کارهایی که گاهی هزاران نفر را مشغول به کار می کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17848
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي