سرویس ICT داخلي ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۲۲ : ۲ شماره: 17901
هشدار پليس در مورد پيامدهاي ناخواسته استفاده از Face app
در پي افزايش استقبال کاربران شبکه‌هاي اجتماعي از نرم افزار تغيير چهره Face app رئيس پليس فتاي تهران بزرگ هشدارهايي را به کاربران ارائه کرد.

پايگاه خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات - سرهنگ تورج کاظمي با اشاره به افزايش استفاده از نرم افزار Face app خاطرنشان کرد: سرور اين نرم افزار در خارج از کشور واقع شده و بنابراين کاربران بايد بدانند که تمامي تصاوير و اطلاعاتي که با اين نرم افزار به اشتراک مي‌گذارند به سروري در خارج از کشور منتقل مي‌شود.

وي با بيان اينکه موارد خلأهاي امنيتي اين نرم افزار از سوي پليس فتا در حال بررسي است، گفت: اما يک سري موارد است که استفاده کنندگان از اين نرم افزار بايد آن را مد نظر قرار داده و در صورتيکه مايل به پذيرش اين ويژگي‌ها هستند از اين نرم افزار استفاده کنند.

کاظمي افزود: استفاده کنندگان از نرم افزار Face app بايد بدانند هر تصوير و اطلاعاتي که در اختيار اين نرم افزار قرار مي‌دهند در سروري در خارج از کشور ذخيره مي‌شود و ممکن است که بعدها از اين تصاوير استفاده‌هاي مختلفي صورت بگيرد.

وي اضافه کرد: مسئله دوم دسترسي‌هاي اين نرم افزار است که با توجه به اينکه امکان انتخاب تصوير از داخل آلبوم تصاوير براي اين نرم افزار وجود دارد کاربران بايد بدانند که در واقع اين نرم افزار به تمامي تصاوير داخل تلفن همراه آنان دسترسي داشته و ممکن است از اين تصاوير نيز کپي برداري شود.

رئيس پليس فتاي تهران بزرگ افزود: همچنين در پايان و پس از پردازش تصاوير امکان به اشتراک گذاري عمومي اين تصاوير با هشتگي مشخص نيز وجود دارد که ممکن است بعضي از کاربران بدون اطلاع از آن تصاوير خود را در شبکه‌هاي اجتماعي به اشتراک گذاشته و مدتي بعد متوجه آن شوند.

کاظمي اضافه کرد: در همين راستا به کاربران نرم افزار Face app و نرم افزارهاي مشابه آن توصيه مي‌شود که از استفاده از چنين نرم افزارهايي خودداري کرده و اگر اصرار به استفاده از آن دارند حتما قوانين و شرايط دسترسي‌هاي اين نرم افزار را بررسي کرده و سپس از آن استفاده کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17901
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي