سرویس تلفن همراه ۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۲ : ۳۰ شماره: 17931
آیفون را هرچه سریعتر آپدیت کنید!
کاربران به منظور حفاظت از حریم خصوصی و ارتقای امنیت سایبری گوشی آیفون خود بهتر است هرچه سریعتر نسخه به‌روزرسانی سیستم‌عامل iOS 12.4 را دریافت کنند.

پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات - کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی با انتشار گزارشی از تمامی کاربران گوشی‌های آیفون خواسته‌اند تا هرچه سریعتر به آپدیت و دریافته جدیدترین نسخه به‌روزرسانی سیستم‌عامل iOS 12.4 اقدام کنند تا گوشی و اطلاعات خود را از گزند هکرها و مجرمان سایبری و هرگونه خطر بدافزاری حفظ کرده و مصون بدارند.

آنها در این گزارش همانطور که پیشتر خود اپل نیز مدعی شده بود، اعلام کرده‌اند که اپل سعی کرده تا تمامی آسیب‌پذیری‌های مهم و بزرگ موجود در سیستم‌عامل خود در نسخه‌های قبلی را از بین ببرد و با برطرف سازی خطرات و مشکلات مربوط به امنیت سایبری گوشی‌های آیفون و تبلت های آیپد، امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی بیشتری را برای کاربرانش به ارمغان بیاورد.

به نظر می‌رسد که هکرها و مجرمان سایبری با انتشار خبر انتشار آپدیت جدید سیستم عامل آی‌اواس از سوی اپل به هیچ وجه خوشحال نشدند چراکه به عقیده متخصصان امنیتی، نفوذ بدافزاری از طریق آسیب‌پذیری‌های مذکور برای آنها بالغ بر پنج میلیون دلار آب می‌خورد.

طبق گزارش وب سایت slashgear، گفته می‌شود چهار مورد از بزرگترین آسیب‌پذیری و حفره‌های امنیتی که تاکنون موجب سرقت اطلاعات میلیون‌ها کاربر گوشی‌های آیفون شده و به هکرها اجازه می‌داده تا بدون آگاهی یافتن از نفوذ اشخاص ثالث، وارد حریم خصوصی قربانیان موردنظر شوند، در این آپدیت جدید از بین رفته است.

بنابراین بر اساس اعلام شرکت اپل و تایید سایر کارشناسان امنیتی به نظر می‌رسد که اقدام سریع برای دریافت جدیدترین نسخه به روزرسانی iOS  12.4  کار بسیار منطقی و علاقلانه‌ای است.

منبع:  ایسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17931
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي