سرویس اينترنت ۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۲۳ : ۳۹ شماره: 17960
توصيه به زائران اربعين مکالمه با سيم‌کارت ايراني، اينترنت با سيم‌کارت عراقي
به گفته وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، براي مکالمه سيم‌کارت‌هاي ايراني و براي اينترنت‌ سيم‌کارت‌هاي عراقي نرخ مناسب‌تري براي زائران اربعين دارند.

پايگاه خبري فناوري اطلاعات وارتباطات- با فعال کردن سرويس رومينگ، اينترنت رومينگ و اينترنت گوشي همراه، هنگام سفر مي‌توان از اينترنت همراه استفاده کرد. البته بسته‌هاي اينترنتي اپراتورهاي داخلي هنگام استفاده از سرويس رومينگ، غيرفعال مي‌شود و در نتيجه هزينه اينترنت بر اساس حجم مصرفي و مطابق با تعرفه اعلام‌شده و هزينه استفاده از اين خدمات بر اساس تعرفه رومينگ محاسبه خواهد شد.

با نزديک شدن به ايام اربعين حسيني، اعلام شده که برنامه‌ريزي‌هاي وزارت ارتباطات براي تسهيل ارتباطات در کربلا به زائران انجام شده است. يکي از اين اقدامات، توافق براي کاهش تعرفه مکالمات است. در اين راستا محمدجواد آذري جهرمي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - با اشاره به کاهش تعرفه با عراق در صفحه اينستاگرامش نوشت: براي رفاه حال مردم در راهپيمايي اربعين، مذاکراتي را از قبل با طرف عراقي براي کاهش هزينه مکالمات شروع کرديم و توانستيم به توافق برسيم که حدود 600 تومان تعرفه مکالمات را در هر دقيقه کاهش دهيم.

چندي پيش آذري جهرمي با اشاره به نرخ بالاي سرويس رومينگ براي زائران اربعين، اظهار کرده بود: رومينگ سرويس گراني است و به دليل بالا بودن نرخ خدمات رومينگ در عراق توصيه مي‌شود مردم از سيم‌کارت عراقي استفاده کنند. اين در حالي است که امروز  وزير ارتباطات با توجه به نرخ‌هاي اعلام‌شده براي رومينگ اپراتورها، در اينستاگرامش نوشت: براي مکالمه سيم‌کارت‌هاي ايراني نرخ مناسب‌تري دارند و براي اينترنت‌ سيم‌کارت‌هاي عراقي.

وي همچنين خاطرنشان کرده بود: زائران سيم‌کارت‌هاي عراقي را از داخل ايران تهيه نکنند زيرا اين سيم‌کارت‌ها در داخل عراق با قيمت ارزان‌تر موجود است.

آذري‌جهرمي درباره اينترنت رايگان براي موکب‌ها و همچنين با اشاره به ظرفيت‌سازي در تمامي مسيرهاي منتهي به مرز در داخل کشور هم بيان کرده بود: شرکت‌هاي عراقي براي برخي موکب‌هاي بزرگ در مسير راه که اطلاع‌رساني مي‌شود، اينترنت رايگان در نظر گرفتند. ظرفيت شبکه ارتباطي عراق در مسير نجف به کربلا با تلاش اپراتورهاي عراقي دو برابر شده است. اينترنت رايگان در نقاط مرزي هم وجود دارد و مجموعه‌هاي ما موکب‌هايي در نقاط مرزي داير کردند.


سال گذشته وزير ارتباطات اعلام کرده بود که با توجه به کاهش نرخ مکالمه از ايران به عراق، استفاده از سيم‌کارت عراقي به‌صرفه‌تر از رومينگ است. او در اين زمينه با اشاره به مشکلات افزايش هزينه ديتاي سيم‌کارت‌هاي ايراني در عراق، گفته بود: با افزايش نرخ ارز، استفاده از خدمات رومينگ و بويژه رومينگ ديتا بسيار گران خواهد بود.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17960
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي