سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۷ : ۲۲ شماره: 17961
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي خبر داد: راه اندازي کد دستوري اپراتوري براي موقعيت يابي زائرين
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از برقراري کد دستوري USSD اپراتورهاي همراه براي آگاهي از وضعيت و موقعيت زائرين با يکديگر و ارسال موقعيت به دوستان خود در مسير اربعين خبر داد.

پايگاه خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات- حسين فلاح جوشقاني معاون وزير ارتباطات و رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در بازديد از مرز خسروي با اعلام اين خبر افزود: کد دستوريUSSD  با شماره‌گيري #500*500* براي آگاهي از وضعيت و موقعيت زائرين با يکديگر و ارسال موقعيت به دوستان خود به‌ صورت رايگان توسط همه اپراتورها در هر ساعتي از شبانه روز راه‌اندازي شده است.

وي با اشاره به پوشش ارتباطي در مسير زائرين حسيني افزود: در مسير جاده اربعين به سمت پايانه مرزي خسروي پوشش آنتن‌دهي اپراتورها مناسب ارزيابي شد.

شهريار بهنيا مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان کرمانشاه نيز در اين بازديد گفت: تمامي مسيرهاي منتهي به شهرهاي استان از دو مسير ارتباطي فيبرنوري برخوردار است که با تمهيدات انجام شده سايت‌هاي جديد توسط اپراتورهاي اول و دوم در مسير اربعين احداث شده و با ايجاد رومينگ بين اپراتورها در کمربندي قصرشيرين و احداث سايت‌هاي پرتابل در مسير اربعين مشکلات آنتن‌دهي نقاط کور برطرف شده است.

وي افزود: در اين پايانه شبکه اينترنت بيسيم برقرار شده و شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه تعداد 500 خط تلفن ثابت به پايانه مرزي خسروي و ستاد ارتباطات اربعين براي استفاده زائرين اربعين حسيني واگذار مي کند.

براساس اين گزارش، حسين فلاح جوشقاني رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و شهريار بهنيا مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان کرمانشاه از ستاد ارتباطات اربعين حسيني و خدمات ارتباطي در پايانه مرزي خسروي بازديد کردند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17961
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي