سرویس ICT داخلي ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۶ : ۵۸ شماره: 17963
نماينده قزوين خطاب به وزير ارتباطات: جز توييت زدن چه اقدام عملي جدي داشتيد؟!
نماينده مردم قزوين در مجلس عملکرد وزير ارتباطات و فنآوري اطلاعات را زير سوال برد و خواستار شفافيت در اقدامات اين وزارتخانه شد.

پايگاه خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات - سيدحميده زرآبادي در جلسه علني امروز (سه‌شنبه) ‌مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور خود اظهار کرد: امروز بايد از مديراني که خدمت به انجام وظيفه را دستاويزي ساخته‌اند تا هميشه پشت ميز مديريت بمانند سخن گفت؛ به همين علت سخن مي‌گويم و دشنام مي‌خورم به اميد آسودگي مردم، پيشرفت کشور و اعتلاي نظام، وگرنه سکوت راحت‌ترين کار است.

نماينده مردم قزوين در مجلس در انتقاداتي صريح خطاب به وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين که «اين روزها شما پيگير خدمات ارزش افزوده هستيد و مي‌گوييد در مقابل فيلترينگ ايستاده‌ايد» مدعي شد: به شما تبريک مي‌گويم. بعد از فيلترينگ براي تعداد محدودي از افراد رسانه‌اي امکان برخورداري از اينترنت بدون فيلتر فراهم کرديد، سوال اينجاست چرا افرادي از اين امکانات برخوردارند که خبرهاي تعيين شده از مجموعه شما را پوشش گسترده مي‌دهند؟

اين عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس هم‌چنين مدعي شد: چرا بايد به محض انتقاد از شما افرادي با نقاب‌هاي رنگارنگ در فضاي سايبري گسيل و مانع هر صدا و نقدي با توهين و افترا شوند؟ چرا بايد آن کساني که سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار مي‌کنند با هزاران مشکل معيشتي روبرو باشند اما ديگري هر ماه با امکانات، خدمات، کارت‌هاي هديه مزد بي‌اخلاقي‌هاي خود را از بيت‌المال بگيرد.

زرآبادي خطاب به رئيس جمهور يادآور شد که وزير دولتي که با شعار اخلاق و اعتدال روي کار آمده است بايد اقدام اساسي براي توسعه زيرساخت‌هاي فناوري و ارتباطي کشور و مبارزه عملياتي با فساد انجام دهد.

نماينده مردم قزوين در مجلس با اشاره به مطالبي که در توييتر وزير ارتباطات منتشر مي‌شود، ابراز عقيده کرد: توييتر آقاي وزير مملو از کارهاي نمايشي درباره مسائل شخصي است نه انتشار اطلاعات کليدي و گزارش عملکرد وزارتخانه‌اش. اما اي کاش هزينه اين تبليغات را از جيب خود پرداخت مي‌کردند و نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.

وي با مطرح کردن پرسشي در مورد گردش آزاد اطلاعات خطاب به آذري جهرمي گفت: عاقبت اتاق شيشه‌اي اين بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم کجاي اين عملکرد است؟ شما که شعارتان حق‌الناس است کمي هم در مورد تراکنش خارجي هزاران ميلياردي همراه اول، مخابرات و رايتل توضيح دهيد. در مورد قراردادهاي تبليغاتي و اسپانسري همراه اول و رايتل شفاف‌سازي کرده و از انتصابات فاميلي خود در اين شرکت‌ها توضيح دهيد. اين انتصابات در حالي است که بسياري از نخبگان کشور بيکار هستند. اين اقدامات به دست چه کسي انجام شده است؟

نماينده مردم قزوين در مجلس خطاب به رئيس جمهور گفت: مگر شعار شما اين نبود که شايستگان به مردم خدمت کنند؟ مگر شعارتان اين نبود که ناکارآمدان در خانه باشند؟

زرآبادي خطاب به وزير ارتباطات با طرح اين پرسش‌ها که « آيا مي‌دانيد رايتل بايد ساليانه 1200 ميليارد حق درآمد به دولت پرداخت مي‌کرد؟ آيا مي‌دانيد که همين شرکت بايد 1400 ميليارد به تأمين اجتماعي سود مي‌داد؟ » مدعي شد: نگوييد که نمي‌دانيد. اين پول بايد به کارگران و بازنشستگان تأمين اجتماعي مي‌رسيد که نرسيد. اين پول بايد موجب يکسان‌سازي حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي مي‌شد که نشد.

زرآبادي خطاب به آذري جهرمي گفت: حق‌الناس و بيت‌المال اين پول‌هاي هزار ميلياردي است که بايد با شفافيت در خصوص آن صحبت شود. جنگ توييتري و ظاهري به راه انداخته‌ايد که چه اتفاقي بيفتد؟ در خصوص انحصارطلبي، تبعيض و بي‌عدالتي به مردم گزارش دهيد که به جز توييت زدن چه اقدام عملي جدي داشتيد؟

نماينده مردم قزوين در مجلس در ادامه نطق خود دليل شفاف برکناري مهرنوش مديرعامل رايتل را خواستار شد و در ادامه انتقادات خود وزير ارتباطات را به دنبال کردن تغيير بازيگران اقتصاد ديجيتال و نشاندن مهره‌هاي خود متهم کرد.

وي در بخش پاياني سخنانش گفت: موضوعات بيشتري به همراه مستندات در حوزه مديريت ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرايندها قطعا به مردم و رسانه‌ها ارائه خواهد شد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17963
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي