سرویس بانکداري الکترونيک ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۸ : ۳۱ شماره: 18044
رمز دوم پيامکي اجرايي شد
رمز دوم پوياي پيامکي در برخي از درگاه‌هاي پرداخت اينترنتي اجرايي شد.

تيک نيوز- بانک مرکزي در روزهاي اخير اعلام کرده بود که رمز دوم پويا از طريق پيامک از روز گذشته (سه‌شنبه) اجرايي مي‌شود و بر همين اساس بررسي ها نشان مي‌دهد که اين طرح در حال حاضر براي برخي از درگاه‌هاي پرداخت عملياتي شده است.

پيش‌تر بانک مرکزي اعلام کرده بود که مشتريان بانکي‌ در زمان انجام پرداخت‌ها و خريدهاي اينترنتي، مي‌توانند درخواست خود را براي دريافت پيامکي رمز پويا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

بر اساس آن‌چه اعلام شده اين طرح به صورت مرحله‌اي اجرا شده و در هر مرحله تعدادي از بانک‌ها و موسسات اعتباري تا پايان دي‌ماه جاري به طرح اضافه مي‌شوند.


در اين طرح با اضافه شدن دکمه "درخواست رمز پويا" به درگاه‌هاي پرداخت اينترنتي و برنامک‌هاي پرداخت، اين امکان فراهم شده که مشتريان، رمز دوم پوياي خود را از طريق پيامک دريافت کنند.

البته با توجه به اينکه دريافت رمز پويا از طريق پيامک منوط به ارائه تائيديه شماره تلفن همراه به بانک مربوطه است، مشتريان بانک‌ها بايد براي اطلاع از نحوه ارائه اين تائيديه، از سه راه خودپرداز، اينترنت بانک يا مراجعه به شعبه اقدام کنند.

مکانيزم عمل رمز دوم پيامکي به اين صورت است که مشتريان بانکي پس از ورود به درگاه پرداخت اينترنتي روي دکمه درخواست رمز پويا کليک مي‌کنند و با اين اقدام رمز دوم پويا از سوي بانک صادرکننده کارت آن‌ها، به شماره خطي که از قبل توسط مشتري تاييد شده، ارسال مي‌شود.

رمزهاي پويا داراي 120 ثانيه اعتبار و يک بار مصرف هستند و در صورت يک بار استفاده از آن‌ها باطل مي‌شوند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 18044
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي