سرویس اپراتورها ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۴ : ۴۳ شماره: 18048
فروش سيم‌کارت‌هاي يک اپراتور متوقف شد
مديرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوري از توقف فروش سيم‌کارت‌هاي شرکت خدمات ارتباطي رايتل در سراسر کشور از امروز خبر داد.

تيک نيوز- پيمان قره‌داغي اظها کرد: پيش از اين اپراتورها ملزم شده بودند احراز هويت خريداران سيم‌کارت با روش رمز يکبار مصرف (One Time Password) را به منظور جلوگيري از هرگونه سوءاستفاده از مدارک شناسايي متقاضيان و شناسايي صحيح مشترک تلفن همراه در زمان اشتراک پياده‌سازي کنند.

وي با اشاره به ابلاغ اين موضوع به اپراتورهاي تلفن همراه و اطلاع‌رساني آن از طريق رسانه‌ها عنوان کرد: احراز هويت با روش ارسال کد يکبار مصرف (OTP) در ساير اپراتورهاي تلفن همراه پياده‌سازي شده و در حال اجراست و فرايندهاي مربوط به خريد سيم‌کارت صرفاً با اين روش امکانپذير است.

قره‌داغي تاکيد کرد: براساس الزام رگولاتوري با توجه به عدم پياده‌سازي و اجراي اين روش در فرايندهاي فروش اپراتور رايتل، فروش سيم‌کارت‌هاي اين اپراتور در سراسر کشور از امروز تا سه روز آينده غيرقانوني بوده و متوقف مي‌شود.

مديرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوري تصريح کرد: چنانچه در اين بازه زماني سيم کارتي از سوي اپراتور رايتل از طريق درگاه‌هاي مختلف فروخته و يا فعال شود، اعتبار ندارد.

طبق اعلام روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، وي افزود: کاربران مي‌توانند درصورت مشاهده تخلف، موضوع را به سامانه ثبت و پاسخگوئي شکايات 195 اعلام کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 18048
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي