پایگاه خبری ticnews


کد مطلب: 17544  |  تاريخ: ۱۳۹۸/۱/۵  |  ساعت: ۶ : ۵۷

همه معاملات بيت‌کويني کلاهبرداري است!

بر اساس تحقيقات و پژوهش‌هاي جديدي که توسط کارشناسان فعال در حوزه فناوري و امنيت سايبري صورت گرفته است، مي‌توان نتيجه گرفت که تقريباً تمامي معاملات مبتني بر بيت کوين کلاهبرداري و فريبکاري است.

وايمکس نيوز- اين روزها که بازار ارزهاي ديجيتالي رمزنگاري شده بسيار داغ شده است، وب‌سايت‌ها، حساب‌هاي کاربري و پلت فرم‌هاي بسياري براي استخراج بيت‌کوين يا بيت‌کوين ماينينگ ايجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آنها، به خريد و فروش و مبادلات تجاري کلان اقدام کنند.

از طرف ديگر، استقبال بي‌نظير کاربران جهاني از ارزهاي رمز پايه فرصت خوبي را براي هکرها و مجرمان سايبري فراهم آورده است تا بتوانند با هک حساب‌هاي کاربري آنها و نفوذ به پلت‌فرم صرافي‌هاي ارزهاي ديجيتالي، از طريق حملات سايبري گسترده مبالغ هنگفتي را به سرقت ببرند.

با اينکه در ابتداي امر، بسياري از دولت‌ها سياست‌هاي متضاد و مخالفي را با فناوري ارزهاي ديجيتال رمزنگاري شده همچون بيت کوين اتخاذ کرده بودند و تمايلي به استفاده از آن به عنوان جايگزيني براي معاملات مالي و بانکي نداشتند، اما به نظر مي‌رسد که در طول يک سال گذشته با گسترش کاربردهاي آن، به اين فکر افتاده‌اند که به جاي تحريم و عقب ماندن از اين فناوري که جهان را بلعيده است، با اعمال و وضع قوانين و مقررات جديد و سخت‌گيرانه، از کاربرد و فوايد آن بهره مند شوند.

اما اين فناوري در کنار تمامي مزاياي گسترده‌اي که دارد، به عقيده بسياري از کارشناسان، از آنجاکه واقعيت فيزيکي ندارد و در حقيقت يک ارز مجازي و ديجيتالي است که تنها به صورت رايانه‌اي استخراج، خريد و فروش و معامله مي‌شود، در بسياري از مواقع تنها يک فريبکاري و کلاه برداري به شمار مي‌رود.

بر اساس گزارش وب سايت engadget، اين دسته از کارشناسان و متخصصان بر اين باورند که بيت کوين و تمامي ارزهاي مشابه آن، در واقع احساس کاذب معامله و جابجايي پولي و ارزي را به معامله گران و سرمايه گذاران مي‌دهند به گونه‌اي که در بالغ بر 90 درصد مواقع، در واقع هيچ معامله و جابجايي پولي صورت نگرفته است و بدين ترتيب مجرمان قادر خواهند بود مبالغ هنگفتي را بدون هيچ دردسري به جيب بزنند و در محيط اينترنت مبتني بر بلاک چين کلاه برداري کنند.

اين کارشناسان که در Bitwise به عنوان يک سرويس مديريت منابع فعاليت مي‌کنند، به قصد تحت بررسي قرار دادن تمامي معاملاتي که بر اساس بيت کوين و ارزهاي ديجيتال ديگر صورت گرفته است، تحقيقات خود را آغاز کرده و انجام داده‌اند.

افزايش بهاي ارزهاي ديجيتالي رمزنگاري شده در سال‌هاي اخير موجب شده که هکرها و مجرمان سايبري بيشتري به سمت و سوي درآمدزايي از طريق نفوذ به حساب‌هاي کاربري افراد در پلت‌فرم صرافي‌هاي ديجيتال جذب شوند و بدين ترتيب درآمدهاي هنگفتي را از آن خود کنند.

به عبارت ديگر، در سال گذشته فقط 266 ميليون دلار ارز ديجيتالي به سرقت رفته بود اين در حاليست که اين رقم در سال گذشته ميلادي به حدود يک ميليارد دلار رسيده است که اين عدد خود به تنهايي آغازي براي يک فاجعه در زمينه فناوري اطلاعات و امنيت سايبري به شمار خواهد آمد.

منيع: ايسنا

انتهای خبر / پایگاه خبری ticnews

لینک مطلب: http://ticnews.ir/NSite/FullStory/?Id=0