سرویس تلفن همراه
اپراتورها براي جلوگيري از سوءاستفاده از خريد سيم‌کارت، موظف هستند تنها در دفاتر منتخب خود به کساني که سيم‌کارتي به نامشان نيست، سيم‌کارت بدهند و ساير افراد نيز براي احراز هويت از رمز يک‌بار مصرف استفاده مي‌کنند.
اپراتورها براي جلوگيري از سوءاستفاده از خريد سيم‌کارت، موظف هستند تنها در دفاتر منتخب خود به کساني که سيم‌کارتي به نامشان نيست، سيم‌کارت بدهند و ساير افراد نيز براي احراز هويت از رمز يک‌بار مصرف استفاده مي‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵ : ۱۰
با آگاهي از قيمت دلاري گوشي‌ها ممکن است اين تصور ايجاد شود که قيمت گوشي‌ها در ايران از حاصل‌ضرب اين اعداد در قيمت دلار به دست مي‌آيد؛ اين در حالي است که عواملي مانند هزينه گمرک و ماليات بر ارزش افزوده و سود عمده‌فروشي و خرده‌فروشي در قيمت نهايي آن تاثيرگذار است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۸ : ۱۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مراسم امضاي تفاهم نامه حمايت از توليد گوشي هاي ايراني، تحقق اين هدف را کمک به توسعه تحول ديجيتال و انقلاب صنعتي چهارم عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۸ : ۵۱
کارشناسان فعال در حوزه فناوری به تازگی فهرستی از گوشی‌های هوشمندی را که قرار است در سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی شوند، منتشر کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱ - ۲۰ : ۴۳
اگرچه مهم‌ترين هدف رجيستري گوشي‌هاي موبايل جلوگيري از قاچاق اعلام شده بود، اما با وجود گذشت دو سال از اجرايي شدن اين طرح، هم‌چنان مشکلاتي براي برخي کاربران همراه ايجاد شده و هنوز هستند افرادي که درباره چگونگي اين موضوع و تبعات احتمالي آن سوالاتي دارند.
۱۳۹۸/۹/۲۷ - ۲۲ : ۱۲
پيامکي مبني‌بر دريافت هزينه براي جلوگيري از قطع شدن تلفن همراه، جعلي است و با هدف دريافت مشخصات کارت بانکي ارسال مي‌شود.
۱۳۹۸/۹/۲۷ - ۱۳ : ۱۶
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که اپل احتمالاً تغییرات قابل توجهی را در طراحی ظاهری آیفون 12در سال آینده ایجاد خواهد کرد.
۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۲ : ۵
هواوی تنها در عرض مدت یک دقیقه، 100هزار دستگاه گوشی Mate 30 مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G را به فروش رسانده است.
۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۱۶ : ۱۹
تصاويري از موبايل تاشو موتورلا منتشر شده است. اين تصاوير نشان مي دهند دستگاه از طرح قديمي موبايل ريزر الهام گرفته و داراي يک نمايشگر يکپارچه است.
۱۳۹۸/۸/۱۰ - ۲۲ : ۳۳
تعداد خطوط شخصی قطع شده به دلیل مزاحمت های پیامکی به ۱۴۷ هزار سیم کارت رسیده است. این آمار از تسریع روند قطع خطوط و مسدودسازی ۱۳ هزار سیم کارت طی ۳ ماه حکایت دارد.
۱۳۹۸/۸/۸ - ۱۰ : ۳
با توجه به سوءاستفاده از اطلاعات هويتي و سيم‌کارت‌هايي که بدون آگاهي افراد به نامشان ثبت شده، بايد با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرويس‌هاي مشترکين اپراتورهاي مخابراتي، از تعداد سيم‌کارت‌هايي که به نام شماست، مطلع شويد و همچنين در صورت دريافت پيامکي مبني بر ثبت‌ سيم‌کارت، درصورتي که بدون اطلاع شما انجام شده، نسبت به قطع آن اقدام کنيد.
۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۱ : ۴۷
دسترسي‌هايي که هنگام نصب برنامه‌ها در اختيار برنامه‌نويسان قرار مي‌دهيد، مي‌تواند موجب سوءاستفاده شود و با در اختيار داشتن اطلاعاتي از جمله فهرست مخاطبان و تصاوير دوربين، مسائل نقض حريم امنيتي ايجاد کند، بنابراين لازم است پيش از نصب اپليکيشن‌ها، بررسي کرده و ببينيد به چه دسترسي‌هايي نياز داريد.
۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۲۱ : ۴۴
مديرکل دفتر نظارت بر سرويسهاي ارتباطي و فناوري اطلاعات اعلام کرد، مدت اعتبار مجوز دفاتر فروش سيم‌کارت‌هاي خارجي به پايان رسيده و اگر سيم‌کارتي در حال حاضر به فروش مي‌رسد غيرقانوني است و رگولاتوري درخصوص آن مسئوليتي ندارد.
۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۶ : ۲۹
کاربران به منظور حفاظت از حریم خصوصی و ارتقای امنیت سایبری گوشی آیفون خود بهتر است هرچه سریعتر نسخه به‌روزرسانی سیستم‌عامل iOS 12.4 را دریافت کنند.
۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۲ : ۳۰
بنا به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر است فردی که خط تلفن همراه دارد به اندازه ودیعه خود در شرکت همراه اول صاحب سهام شود.
۱۳۹۸/۵/۵ - ۱۹ : ۵۶
مدير کل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات با اشاره به قيمت سيم‌کارت‌هايي که به مشترکان واگذار مي‌شود، گفت: حدود اختيارات ما مصوبه کميسيون تنظيم مقررات است که يک طرفش اپراتور و طرف مقابل مشترک است؛ بنابراين اگر مشترکي بخواهد سيم‌کارتش را به دو يا سه برابر قيمت بفروشد، کاري از دست رگولاتوري ساخته نيست.
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۲۳ : ۲۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي