سرویس تلفن همراه
با توجه به سوءاستفاده از اطلاعات هويتي و سيم‌کارت‌هايي که بدون آگاهي افراد به نامشان ثبت شده، بايد با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرويس‌هاي مشترکين اپراتورهاي مخابراتي، از تعداد سيم‌کارت‌هايي که به نام شماست، مطلع شويد و همچنين در صورت دريافت پيامکي مبني بر ثبت‌ سيم‌کارت، درصورتي که بدون اطلاع شما انجام شده، نسبت به قطع آن اقدام کنيد.
با توجه به سوءاستفاده از اطلاعات هويتي و سيم‌کارت‌هايي که بدون آگاهي افراد به نامشان ثبت شده، بايد با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرويس‌هاي مشترکين اپراتورهاي مخابراتي، از تعداد سيم‌کارت‌هايي که به نام شماست، مطلع شويد و همچنين در صورت دريافت پيامکي مبني بر ثبت‌ سيم‌کارت، درصورتي که بدون اطلاع شما انجام شده، نسبت به قطع آن اقدام کنيد.
۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۱ : ۴۷
دسترسي‌هايي که هنگام نصب برنامه‌ها در اختيار برنامه‌نويسان قرار مي‌دهيد، مي‌تواند موجب سوءاستفاده شود و با در اختيار داشتن اطلاعاتي از جمله فهرست مخاطبان و تصاوير دوربين، مسائل نقض حريم امنيتي ايجاد کند، بنابراين لازم است پيش از نصب اپليکيشن‌ها، بررسي کرده و ببينيد به چه دسترسي‌هايي نياز داريد.
۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۲۱ : ۴۴
مديرکل دفتر نظارت بر سرويسهاي ارتباطي و فناوري اطلاعات اعلام کرد، مدت اعتبار مجوز دفاتر فروش سيم‌کارت‌هاي خارجي به پايان رسيده و اگر سيم‌کارتي در حال حاضر به فروش مي‌رسد غيرقانوني است و رگولاتوري درخصوص آن مسئوليتي ندارد.
۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۶ : ۲۹
کاربران به منظور حفاظت از حریم خصوصی و ارتقای امنیت سایبری گوشی آیفون خود بهتر است هرچه سریعتر نسخه به‌روزرسانی سیستم‌عامل iOS 12.4 را دریافت کنند.
۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۲ : ۳۰
بنا به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر است فردی که خط تلفن همراه دارد به اندازه ودیعه خود در شرکت همراه اول صاحب سهام شود.
۱۳۹۸/۵/۵ - ۱۹ : ۵۶
مدير کل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات با اشاره به قيمت سيم‌کارت‌هايي که به مشترکان واگذار مي‌شود، گفت: حدود اختيارات ما مصوبه کميسيون تنظيم مقررات است که يک طرفش اپراتور و طرف مقابل مشترک است؛ بنابراين اگر مشترکي بخواهد سيم‌کارتش را به دو يا سه برابر قيمت بفروشد، کاري از دست رگولاتوري ساخته نيست.
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۲۳ : ۲۹
وزير ارتباطات از طراحي سيستم عامل بومي موبايل توسط دانشجويان دانشگاه شريف و نصب آن روي گوشي داخلي خبر داد.
۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۲۳ : ۲۰
مشترکان با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتورهای مخابراتی، می‌توانند از سرویس‌هایی که به نام آنهاست مطلع شوند و متقاضی سلب مالکیت سایر شماره‌های ثبت‌شده به نام خود باشند.
۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۲۰ : ۱۷
به تازگی فهرستی از گوشی‌های هوشمند جدیدی که قرار است اندروید 10 را دریافت کنند، منتشر شده است.
۱۳۹۸/۴/۹ - ۲۳ : ۱۳
خريداراني که قصد خريد گوشي تلفن همراه دارند، بايد با مراجعه به سامانه‌ي همتا، اصالت دستگاه را استعلام کنند.
۱۳۹۸/۴/۸ - ۱۷ : ۱۶
اگر چه واردات گوشی مسافری در برهه‌ای به یکی از راه‌های واردات چمدانی گوشی‌های قاچاق تبدیل شده بود، اما ظاهرا با اتصال میان گمرک و ناجا این مشکل حل شده و در مقابل مسافران واقعی می‌توانند از 80 دلار معافیت گمرکی خود برای واردات گوشی استفاده کنند.
۱۳۹۸/۴/۷ - ۲۰ : ۳۰
رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان این‌که در یک ماه اخیر 500 تا 550 تلفن همراه ثبت سفارش شده است، گفت: شرایط بازار در هفته آینده معیار مناسبی برای پیش‌بینی آینده بازار و فعالیت واردکنندگان اصلی است.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۵ : ۴۴
با افزایش ارسال پیامک با شماره‌های شخصی، رگولاتوری سقف ارسال پیامک را در شبانه‌روز 500 عدد تعیین کرد تا این موضوع رضایتمندی مشترکین را در پی داشته باشد، اگرچه برخی کاربران ممکن است تصور کنند اپراتورها به دلایل غیرموجه، این پیامک‌ها را مسدود می‌کنند.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۶
تصميمي که به‌دنبال حذف اپليکيشن‌هاي ايراني از مارکت‌هاي خارجي، براي ايجاد سيستم عامل بومي براي گوشي‌هاي داخلي گرفته شده، در واقع در راستاي حمايت از استارتاپ‌هاي داخلي است و البته اين سوال وجود دارد که اين محصول بومي تا چه اندازه مي‌تواند با تأمين دو فاکتور امنيت و استقلال، پاسخگوي نيازهاي داخلي باشد.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۲۲ : ۵۵
نماينده خواف و رشتخوار با بيان اينکه مشکل آنتن‌دهي خطوط همراه اول و ايرانسل در بسياري از روستاها وجود دارد، گفت: در مراکز استان‌ها هم وضعيت آنتن‌دهي تلفن همراه بهتر نشده است و مشکلات زياد وجود دارد.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۲۲ : ۴۷
یکی از اتفاقاتی که بدون شک خاطر بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند را مکدر می‌کند، مشاهده پیغام و هشدار کمبود حافظه بر روی گوشی و عدم ذخیره اطلاعات و نصب برنامه‌های جدید است.
۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۹ : ۱۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي